Burčák 2016

Burčák 2016

 

Burčák 2016

Loňský burčák z vinařství Petra Marady z Mikulčic se vyvedl a jak my, tak především vy, naši milí zákazníci, jsme si ho pochvalovali. Proto jsme s neskrývanou netrpělivostí čekali, kdy před obchodem zatroubí burčící dodávka z Moravy a co si na nás pan Marada letos přichystal. 

To toužebně očekávané ráno nastalo dnes a z Mikulčic k nám dorazila vzácnější varianta červeného burčáku z hroznů svatovavřinecké odrůdy, které uzrály na trati Kněžské.

Cena za litr burčáku je tradičních 74,- Kč. Víno stáčíme do PET lahví o objemu 1, 1,5 a 2 litry, případně do donesných lahví.

Pokud si chcete popíjení burčáku zpříjemnit čtením o jeho historii a dalších zajímavých informací, můžete si např. přečíst náš starší článek.

Vinařství Petr Marada

Od pana Marady odebíráme lahvové víno od otevření našeho obchodu, takže se jedná o prověřené vinařství, se kterým máme tu nejlepší zkušenost. Jeho vinice se nacházejí v obcích Josefov, Lužice a Mikulčice. Specializuje se na odrůdy Chardonnay, Frankovka, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský,  Sauvignon, Ruladské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený, Ruladské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Odrůdy Děvín, Hibernal, Müller Thurgau, Cabernet Moravia a Dornfelder nakupuje od jiných pěstitelů. Zrání a zpracování hroznů probíhá ve vlastní provozovně v Mikulčicích.