Tipy a triky jak na koření Tip #43: Vezměte své koření na dovolenou

Tip #43: Vezměte své koření na dovolenou

 

Tip #43: Vezměte své koření na dovolenou

Ať už vyrážíte na výlety pěšky, na kole, autem nebo třeba vlakem, nezapomeňte si do batůžku přibalit základní koření, které vám může pomoci kdykoli připravit nebo dochutit snídani, oběd či večeři.

Ráno můžete začít vynikajícímim a přitom jednoduchými míchanými vajíčky s kořením na míchaná vajíčka. A když pak na svých výletech po přírodě třeba narazíte na houby, s kořením jako je sušený česnek, cibule a český kmín se z nich může večer stát vynikající smaženice. Ve vašem pohotovostním kuchyňském balíčku by neměl chybět ani mletý bobkový list, nové koření, majoránka a další koření pro přípravu různých polévek. Tyto ingredience můžete také použít k vylepšení polévky z pytlíku spolu s bylinkami do polévky a sušenou zeleninou.

Konzervovaný guláš nebo jiné masové konzervy si můžete oživit chilli, paprikou, česnekem a cibulí, zatímco těstoviny se stanou gurmánským jídlem s kořením na špagety, bazalkou a tymiánem. Už vás tak zavřená hospoda nezaskočí.

Na cestách si můžete jídelníček obohatit i jednoduchým kuřecím nebo zeleninovým karí či kuřetem na paprice. Dokonce i bramboráky dochucené kořením na bramborák nebo majoránkou, kmínem a česnekem jsou jídlem, které nezabere moc času a krásně vám zpříjemní společné večery s přáteli a rodinou.

Samozřejmě bychom neměli na cestách zapomenout na oblíbené koření na grilování, které v přírodě přináší neopakovatelnou atmosféru. A pokud jste rybáři, tak samozřejmě i koření na ryby.

Nebo máte chuť na něco sladkého? Snídani si můžete oživit jogurtem s jogurtovým kořením, krupicovou nebo ovesnou kaši vylepšíte skořicí či perníkovým kořením.

Hlavně ale nezapomeňte také na dostatečné zásoby vaší oblíbené kávy a čaje!