Domácí zálivky a dresinky na zeleninové saláty

Domácí zálivky a dresinky na zeleninové saláty

 

Domácí zálivky a dresinky na zeleninové saláty

Před časem jsme napsali jednoduchý návod na vytvoření vlastní domácí salátové zálivky z bylinkové směsi koření. Tím ale naše kreativita při ochucování zeleninových salátů rozhodně nemusí končit.

Naopak, díky různým hotovým směsím nebo vlastním kombinacím koření si můžeme vytvořit nekonečnou paletu dresinků a zálivek na saláty. S minimální námahou a během chvilky tak připravíme salát na sladko, kyselo, pikantní nebo třeba s exotickou chutí orientu.

Vyrobit si doma vlastní salátové dresinky a zálivky je totiž velmi užitečná dovednost. Jednak si můžete dle svých chutí kontrolovat jednotlivé přísady a hlavně se jednoduše vyhnete konzervantům a barvivům, kterých v průmyslových produktech bývá víc, než malé množství. A to nemluvíme o ceně, která je oproti nákupu v supermarketu zlomková.

Abychom vás trochu inspirovali, vymysleli jsme, namíchali a na sobě vyzkoušeli pár tipů na skvělé a originální salátové zálivky a dresinky. Nicméně fantazii se meze nekladou a určitě si vyzkoušejte i svůj vlastní recept. Je to jednoduché a bude vám chutnat dvojnásob :-).

Vydejte se tedy s námi na cestu kolem světa se salátovými zálivkami a dresinky: