Koření Pepř Banasura uzený

Pepř Banasura uzený

Balení 30 g 54 Kč koupit Balení 60 g 108 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 180,- / 100 g
 

Koření Pepř Banasura uzený

Tento jedinečný pepř vyrůstá v malebném okolí přehrady Banasura Sagar, která se hrdě pyšní titulem největší přehrady v Indii. Tento kout Wayanadu, severovýchodní části Keraly, je místem, kde i čas se zastaví, aby se mohl pokochat zdejšími přírodními krásami.

Pepř Banasura pochází z odrůd Karimunda a Panniyur, které jsou pěstovány na úrodných půdách tohoto regionu. Svou výškou až 12 metrů se výrazně liší od obvyklých 3-4 metrů vysokých pepřovníků v jiných oblastech.

Sklizeň pepře Banasura probíhá pouhé dva týdny od poloviny března, tedy v době, kdy jsou bobule již plně zralé a běžné druhy pepře jsou již sklizeny. Tím je pepři Banasura poskytnut dostatek času k rozvinutí jeho mimořádně bohatého aroma.

Jedinečnost tohoto pepře spočívá také v jeho bobulích - jsou neobvykle velké a mnohem aromatičtější než u jiných druhů pepře. Pepř Banasura, pečlivě ručně tříděný a sušený na slunci, se vyznačuje intenzivním chuťovým zážitkem, který je výsledkem velkého úsilí. Jeho roční sklizeň je velmi omezená, kolem 2 tun, což tento pepř činí vyhledávanou raritou.

Po zpracování se Banasura doveze do Německa, kde se předá zkušenému uzenáři, který tento pepř udí několik dní za studena bukovým kouřem, což pepři dodá výrazné kouřové aroma. Uzením za studena si pepř zachovává své vlastnosti, které se harmonicky mísí s jemným bukovým kouřem.

Chuť vyuzeného pepře Banasura je ovocně-kořenitá s výrazným kouřovým tónem, který se skvěle hodí k masitým jídlům, rybám, omáčkám, sýrům, dušeným pokrmům a rovněž i veganským jídlům. Zkuste tuto výjimečnou specialitu a obohaťte svůj kulinární zážitek.

Chuť a vůně Ovocně-kořenitá chuť s výrazným kouřovým aroma.
Kde se pěstuje Indie
Na co se používá Vhodný k masitým jídlům, rybám, omáčkám, sýrům, dušeným pokrmům a vegetariánským a veganským jídlům.
Zajímavost Ročně se vypěstuje pouze okolo dvou tun tohoto vzácného pepře.
Země původu Indie / Německo
Etiketa pro Pepř Banasura uzený
Na co se Pepř Banasura uzený většinou používá
 

Kde koupím Pepř Banasura uzený?

Nejenom Pepř Banasura uzený, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě