Koření Pepř Tellicherry

Pepř Tellicherry

Balení 30 g 42 Kč koupit Balení 50 g 70 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 140,- / 100 g
 

Koření Pepř Tellicherry

Názvem Tellicherry se označuje výběrový černý pepř, který se, na rozdíl od běžného pepře, sklízí v co nejvyšším stádiu zrání. Díky této delší době dozrávání jsou pepřové bobule větší a získají pestrý soubor chutí. Proto se také tento pepř označuje zkratkou  TGSEB (Tellicherry Garbled Special Extra Bold), což znamená, že se jedná o ručně sbírané nejsilnější a nejkrásnější bobule pepřovníku, které po sklizni procházejí jemným sušením a šetrným zpracováním. Z celkové produkce pepře se pro vysokou náročnost na kvalitu tímto postupem zpracovává jen malé množství.

Pokud budeme porovnávat pepř Tellicherry s klasickým, na první nadechnutí nás překvapí opojná bohatá vůně a vzápětí v jeho jemně ovocné chuti objevíme citrusy, třešně, svěží tóny čajových lístků s nádechem cedru doplněné o stopy jalovce.

Díky této komplexnosti chutí má Tellicherry pepř v kuchyni široké možnosti využití. Můžeme jej použít jako běžný pepř, ale s výrazně silnějším chuťovým zážitkem. Kromě klasického použití k ochucení všech druhů mas, drůbeže, ryb a mořských plodů nebo omáček a dresinků, se jej nebojte použít třeba i do dezertů a ovocných koláčů.

Kde se pěstuje Rezervace Periyar Wildlife Sanctuary v indickém státě Kerala.
Na co se používá Pepř Tellicherry je vhodný pro všechny druhy masa, do omáček, dresinků. Lze jej použít stejně jako klasický černý pepř.
Zajímavost Pepř Tellicherry je pojmenován po jenom z prvních indických obchodních přístavů, ze kterého se dovážel pepř do Evropy.
Země původu Indie
Etiketa pro BIO pepř Tellicherry
Míša z Království doporučuje
Michaela Schneedorferová Tellicherry pepř je velmi intenzivní a tak jej používejte střídměji, než klasický pepř. Doporučuji jej namlít těsně před použitím, protože rychle ztrácí aroma.
 
Jak se pepř Tellicherry řekne:
slovensky: korenie Tellicherry
anglicky: Tellicherry peppercorns
německy: Tellicherry Pfeffer
francouzsky: Poivre Tellicherry
vietnamsky: Hạt tiêu Tellicherry
Druh kuchyně, ve které pepř Tellicherry s oblibou používají
 
Na co se pepř Tellicherry většinou používají
 

Kde koupím BIO pepř Tellicherry?

Nejenom BIO pepř Tellicherry, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně BIO pepře Tellicherry.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě