Pepř bourbonský (Voatsiperifery)

Pepř bourbonský (Voatsiperifery)

Balení 10 g 59 Kč koupit Balení 20 g 118 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 590,- / 100 g
 

Koření Pepř bourbonský (Voatsiperifery)

Delikátní bourbonský pepř má výrazné oříškově jehličnatou chuť a je ostře pálivý. Vzhledem i velikostí je bourbonský pepř podobný pepři kubebovému.

Tento vzácný divoce rostoucí pepř se perfektně hodí ke zvěřině. Používá se jako třešnička na dortu při přípravě červeného masa, drůbeže, zvěřiny, ale též na těstoviny, do sýrových pomazánek nebo paštik. Jeho nezaměnitelné aroma je také oblíbenou součástí parfémů.

Bourbonský pepř, nebo-li též pepř Voatsiperifery, nelze pěstovat a roste pouze divoce v tropických deštných pralesech madagaskarského ostrova, kde jej ručně sklízí drobní zemědělci tradičním způsobem. Roční produkce je pouze 1,5 - 2 tuny.

Chuť a vůně Ostře peprná, oříšková s jehličnatým nádechem.
Kde se pěstuje Madagaskar, Réunion
Na co se používá Vynikající na zvěřinu a především červená masa, paštiky, mořské plody, těstoviny, sýry, pomazánky, saláty, do vaječných a zeleninových pokrmů i luštěnin. Používá se i při přípravě exotických ovocných, kokosových a čokoládových dezertů.
Zajímavost Tato pepřová vzácnost roste pouze divoce a nedá se pěstovat, proto se též tomuto pepři též říká divoký pepř. Roste pouze v tropických deštných pralesích Madagaskaru a je sklízen výhradně ručně drobnými zemědělci tradičním způsobem.
Země původu Madagaskar
Etiketa pro bourbonský pepř
 
Jak se černý pepř řekne:
jiné názvy: Voatsiperiferi, divoký pepř
latinsky: Piper borbonense
slovensky: korenie bourbonské, piepor voatsiperifery
anglicky: Voatsiperifery wild pepper
německy: Voatsiperifery urwald pfeffer
francouzsky: poivre sauvage Voatsiperifery
Druh kuchyně, ve které se černý pepř s oblibou používá
 
Na co se černý pepř většinou používá
 

Kde koupím bourbonský pepř?

Nejenom bourbonský pepř, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně bourbonského pepře.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě