Pepř černý Malabar (tygří)

Pepř černý Malabar (tygří)

Balení 30 g 42 Kč koupit Balení 60 g 84 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 140,- / 100 g
 

Koření Pepř černý Malabar (tygří)

Černý pepř z indické oblasti Malabar je po celém světě rovněž známý pod názvem tygří pepř. To, že se v této oblasti Indie rovněž pěstuje další slavný pepř Tellicherry, dokládá, o jak významný region pěstování pepře jde. Díky své kvalitě je pepř z Malabaru oblíbený ve všech kuchyních po celém světě.

Malabarský pepř je velmi aromatický s příjemnou ostrostí a jemným ovocným aroma. Jeho lehce zemité chuťové tóny jsou ideální buď na přímé ochucení pečeného a grilovaného masa podrcením v mlýnku nebo na marinování. Jemná ostrost tohoto pepře z Malabaru se chuťově skvěle potkává i se sýrovými a dalšími omáčkami. Kromě slané kuchyně se však rovněž používá při dochucování sladkých pokrmů a dezertů z karamelizovaného ovoce nebo do džemů.

Chuť a vůně příjemně pálivý černý pepř s ovocným aroma
Kde se pěstuje Oblast Malabar v Indii
Na co se používá Ideální na steaky, ryby nebo zeleninu.
Zajímavost Malabarské pobřeží, ze kterého pochází tento pepř, se rovněž nazývá pepřové pobřeží, protože se zde pěstují nejkvalitnější pepře Malabar a Tellicherry.
Země původu Indie
Etiketa pro černý pepř Malabar
 
Jak se černý pepř řekne:
jiné názvy: tygří pepř
latinsky: piper nigrum
slovensky: čierne korenie Malabar
anglicky: black pepper Malabar
německy: Schwarzer Pfeffer Malabar
francouzsky: poivre noir de Malabar
vietnamsky: Hạt tiêu đen ở Malabar
Druh kuchyně, ve které se černý pepř s oblibou používá
 
Na co se černý pepř většinou používá
 

Kde koupím černý pepř Malabar?

Nejenom černý pepř Malabar, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně černého pepře Malabar.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě