Dárkové sady koření Sada koření - Pepře celého světa
Sada koření - Pepře celého světa
Sada koření - Pepře celého světa
Sada koření - Pepře celého světa
 

Sada koření - Pepře celého světa

Balení 1 ks 695 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Sada koření - Pepře celého světa

Výběrová degustační sada 12 různých pepřů v kovových kořenkách. Sada má rozměr 22 x 17 cm. Jednotlivé kořenky mají průměr 5 cm a výšku 2 cm. Na spodní straně každé kořenky je popis obsahu.
 
Složení sady:
 
PEPŘ BAREVNÝ
Směs pepřů se používá k ochucení masitých i zeleninových pokrmů. Má jemnější vůni, než jednotlivé pepře a zároveň slouží jako efektní dekorace.
 
PEPŘ BOURBONSKÝ
Delikátní ostře pálivý pepř výrazné oříškově jehličnaté chuti. Používá se jako třešnička na dortu při přípravě červeného masa, drůbeže, zvěřiny nebo paštik. 
 
PEPŘ CEJLONSKÝ ČERNÝ
Řadí se k nejlepším na světě díky výjimečně bohatému aroma a vysoké pálivosti. Obvykle se dává menší množství, protože je intenzivnější než běžný pepř.
 
PEPŘ DLOUHÝ
Chuť je ostrá a mírně sladká. S oblibou se používá ve francouzské kuchyni. Přidává se do sýrových a vinných omáček, chutney a zeleninových směsí. 
 
PEPŘ GUINEJSKÝ - RAJSKÁ ZRNA
Štiplavá chuť, jemnější než u černého pepře, s nádechem citrusů. Na pečená masa, ryby, dresinky nebo marinády. Také do pečiva, a k dochucení nápojů.
 
PEPŘ KAMPOTSKÝ ČERNÝ
Díky vysokému stupni zralosti je Kampotský pepř zvláště aromatický a téměř ovocný, se silnou štiplavostí. Kampotský pepř se hodí k masu, drůbeži a rybám.
 
PEPŘ KUBEBOVÝ
Štiplavá lehce nahořklá chuť podobná novému koření a muškátovému oříšku s jemně kafrovou vůní. Výborný na pečená masa, zvěřinu, těstoviny, sýry a paštiky.
 
PEPŘ RŮŽOVÝ (ČERVENÝ) CELÝ 
Červené bobule jsou křehké a spíše aromatické. Hodí se jako dekorační koření do masitých i některých zeleninových jídel. Také se používá do dezertů a nápojů.
 
PEPŘ SEČUÁNSKÝ
Není to pravý pepř, ale tobolky žlutodřeva peprného. Používá se především v čínské, indické a japonské kuchyni. Je vhodné ho předem jemně opražit 1-2 min.
 
PAŘÍŽSKÝ PEPŘ
Pařížský pepř je směs tří druhů pepře, papriky, koriandru a pískavice ve stylu francouzské kuchyně. Tato pikantní směs koření je vhodná především na šťavnaté minutky z hovězího, vepřového, kuřecího i rybího masa, skvěle se hodí i na mletá masa.
 
PEPŘ TELLICHERRY
Pepř Tellicherry je vhodný pro všechny druhy masa, do omáček, dresinků.
 
PEPŘ ZELENÝ
Na drůbež, ryby, jemnější zvěřinu, do paštik, krémových omáček, polévek.
 
Sada celkem obsahuje 100 g koření.
Země původu Vyrobeno v České republice
 

Kde koupím Sada koření - Pepře celého světa?

Nejenom Sada koření - Pepře celého světa, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě