Koření Pepř tasmánský

Pepř tasmánský

Balení 10 g 69 Kč koupit Balení 30 g 207 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je dočasně vyprodáno Napište mi, až bude skladem
Jednotková cena: 690,- / 100 g
 

Koření Pepř tasmánský

Tasmánský horský pepř je australská specialita pocházející z divoce roustoucí rostliny. V dávných dobách se v Austrálii používal jako náhrada klasického pepře, který v daleké kolonii nebyl dostupný.

Tasmánský pepř chutná nejprve ovocně sladce a pak najednou překvapí intenzivní kořenitostí. To vede k mírně opojnému pocitu. Hodí se především k červenému masu, pokrmům ze zvěřiny nebo třeba steaku z tuňáka. Protože obsahuje červené barvivo, dodává barvu nevýrazným bledým omáčkám. V Japonsku jím s oblibou aromatizují Wasabi. Kromě jídla se užívá i k ochucení alkoholických nápojů.

Bobule tasmánského pepře obsahuje polygodial, který nabízí jedinečný zážitek z kořeněnosti, ale také eugenol, vitamíny A a C a různé minerály. 

Chcete-li z tasmánského pepře vytěžit maximum, doporučujeme pepř pomlít nebo podrtit až těsně před použitím. Je lepší pepř nevařit, aby se neztratilo jeho aroma. Je méně vhodný pro použití v mlýnku na pepř, protože kuličky mají tendenci mlecí mechanismus ucpat, raději tedy použijte hmoždíř.

Chuť a vůně Chuť tohoto pepře je sladká, doprovázená intenzivní pálivostí. Dobře se snoubí s většinou koření.
Kde se pěstuje Roste výhradně v Tasmánii.
Na co se používá Především k červenému masu a zvěřině, do omáček nebo k ochucení alkoholických nápojů.
Země původu Austrálie
Etiketa pro tasmánský pepř
Honza z Království doporučuje
Jan Schneedorfer Při použití tohoto pepře mějte lehkou ruku, protože jeho síla je asi 10x větší, než u klasického pepře.
 
Jak se tasmánský pepř řekne:
jiné názvy: horský pepř, cornwallský pepř
latinsky: Tasmannia lanceolata
slovensky: korenie tasmánske
anglicky: Tasmanian Pepper Berries
německy: Tasmanischer Pfeffer
francouzsky: Poivre de Tasmanie
Druh kuchyně, ve které se tasmánský pepř s oblibou používá
 
Na co se tasmánský pepř většinou používá
 

Kde koupím tasmánský pepř?

Nejenom tasmánský pepř, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně tasmánského pepře.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě