Koření na fazole gruzínské

Koření na fazole gruzínské

 

Koření na fazole gruzínské

Je nám líto, ale prodej tohoto zboží byl ukončen.

Vyhledat podobný produkt

Toto koření na fazole pochází z Gruzie, kde se velmi často používá při přípravě gruzínského národního pokrmu lobio. Slovo lobio v gruzínštině znamená jak název oblíbeného jídla, tak i zelené fazolky, ze kterých se často lobio připravuje.

Nemusíte ale toto výtečné pikantní koření použít jen pro vaření gruzínské kuchyně, ale zkuste jej přidat k fazolím jak tepelně zpracovaným, tak i za studena.

Doporučené dávkování Jedna polévková lžíce na 500 gramů fazolí.
Zajímavost Gruzínská legenda vypráví, že kdysi jedna královna poprvé ochutnala lobio, když se svým doprovodem zabloudila a zaklepala na dveře chudé rodiny, kde jí k večeři nabídli pouze kořeněné fazole. Královnu vynikající chuť prostého jídla nadchla a po návratu nařídila fazole s kořením přidat do svého královského menu. Od té doby se lobio stalo slavným gruzínským jídlem po celém světě.
Složení koření na fazole
Země původu Gruzie
Etiketa pro koření na fazole
 
Druh kuchyně, ve které se koření na fazole s oblibou používá
 
Na co se koření na fazole většinou používá
 

Kde koupím koření na fazole?

Nejenom koření na fazole, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně koření na fazole.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě