Koření Kmín český mletý

Kmín český mletý

Balení 40 g 24 Kč koupit Balení 80 g 48 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 60,- / 100 g
 

Koření Kmín český mletý

Kmín je jedno z nejstarších používaných evropských koření. Je to typické koření do chleba a slaného pečiva. Používá se při přípravě brambor, zelí, vepřové pečeně, husy, kachny, houbových pokrmů, na ryby, do polévek, tvarohu apod. Pomáhá při trávení, využívá se také v likérnictví. Český kmín má vyšší obsah vonných složek než kmín dovážený ze zahraničí.

Chuť a vůně Ostrá, hořkosladká, s lehce oříškovým, citrusovým a anýzovým aroma.
Kde se pěstuje Kmín se pěstuje v Evropě a Asii. Naši pěstitelé mohou při splnění specifických podmínek používat chráněné označení "Český kmín".
Na co se používá Do chleba a slaného pečiva, při vaření brambor, nakládání zelí, pečení tučných mas, do houbových pokrmů, polévek, pomazánek, na ryby i sýry.
Země původu Česká republika
Etiketa pro kmín
 
Jak se Kmín řekne:
jiné názvy: kmín krámský, raška
latinsky: Carum carvi
slovensky: rasca
anglicky: caraway, meridial fennel
německy: Kümmel
francouzsky: carvi
Druh kuchyně, ve které se Kmín s oblibou používá
 

Kde koupím kmín?

Nejenom kmín, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně mletého českého kmínu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě