Koření Ras el Hanout

Koření Ras el Hanout

Balení 40 g 56 Kč koupit Balení 80 g 112 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 140,- / 100 g
 

Koření Ras el Hanout

Ras el Hanout je aromatická a na první přivonění typicky exotická směs koření ze severní Afriky. To, co je pro Indii kari, je pro Maroko Ras el Hanout.

Ras el hanout chutná intenzivně kořeněně s jemnou pálivostí a lehkou kyselostí. Hřejivost hřebíčku a sladkost skořice v kombinaci s pomerančovou kůrou vytváří v chuti a vůni orientální květinové tóny.

Pro svou výjimečnost se směs koření Ras el Hanout v Maroku nepoužívá při každodenním vaření, ale spíše při zvláštních příležitostech. I když by se dalo říct, že jakákoliv příležitost se díky tomuto koření stane výjimečná.

Nejčastěji se koření Ras el Hanout používá při ochucení různých variací kuskusu, ať už s jehněčím nebo kuřecím masem, tak samozřejmě na vegetariánský nebo veganský způsob. Kromě kuskusu je oblíbený se sladkými brambory a čočce nebo na grilovaných rybách.

Chuť a vůně Intenzivně kořeněná chuť s jemnou pálivostí, lehkou kyselostí a květinovými tóny.
Zajímavost Název Ras el Hanout v arabštině znamená "to nejlepší co máme v nabídce", což zcela vystihuje tuto směs koření.
Země původu Německo
Etiketa pro koření Ras el Hanout
Druh kuchyně, ve které se Koření Ras el Hanout s oblibou používá
 
Na co se Koření Ras el Hanout většinou používá
 

Kde koupím koření Ras el Hanout?

Nejenom koření Ras el Hanout, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně koření Ras el Hanout.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě