Čertovo lejno (Asafoetida) s kurkumou

Čertovo lejno (Asafoetida) s kurkumou

Balení 30 g 39 Kč koupit Balení 60 g 78 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 130,- / 100 g
 

Koření Čertovo lejno (Asafoetida) s kurkumou

Hlavní složkou této směsi je asafoetida, což je pryskyřice z kořenů tropických stromů rodu Ferula. Pro svou velmi specifickou vůni se doporučuje ji používat ve velmi malém množství. Proto se často míchá s kurkumou a rýžovou moukou. Díky tomu je práce s tímto kořením snazší a nehrozí, že si jídlo zkazíte příliš velkým množstvím asafoetidy.

Zápach koření se při tepelné úpravě ztratí, na začátku úpravy pokrmu čertovo lejno tedy opražte na oleji. Po opražení chuť tohoto koření připomíná lahodnou směs cibule a česneku. Užití je především ve vegetariánské kuchyni. V tradiční indické medicině se používá jako podpůrný prostředek při nadýmání a bronchitidě.

 
Doporučené dávkování 2 vrchovaté čajové lžičky koření na 1 kg masa nebo zeleniny
Složení mletého Čertova lejna s kurkumou
Upozornění Asafoetida se nedoporučuje pro těhotné a kojící ženy a malé děti. Protože ovlivňuje krevní tlak a ředí krev, lidé kteří užívají léky na krevní tlak nebo na ředění krve by se měli tomuto koření vyhnout.
Země původu Česká republika
Etiketa pro mleté Čertovo lejno s kurkumou
Čertovo lejno (asafoetida) s kurkumou nabízíme v těchto variantách
 
Jak se čertovo lejno s kurkumou řekne:
latinsky: Assa foetida
Druh kuchyně, ve které se Čertovo lejno (Asafoetida) s kurkumou s oblibou používá
 
Na co se Čertovo lejno (Asafoetida) s kurkumou většinou používá
 

Kde koupím mleté Čertovo lejno s kurkumou?

Nejenom mleté Čertovo lejno s kurkumou, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně mletého Čertova lejna s kurkumou.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě