Chilli Naga Bhut Jolokia mleté

 
Chilli Naga Bhut Jolokia
Koření Chilli Naga Bhut Jolokia mleté Fotografie zobrazuje CHILLI NAGA BHUT JOLOKIA MLETÉ z našeho obchodu. Nepoužíváme ilustrační snímky z fotobank nebo propagační obrázky od dodavatelů.
Balení 10 g 72,- Kč koupit Balení 40 g 288,- Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?

Chilli papričky Bhut Jolokia byly se svou pálivostí 1 000 000 SHU (jednotka pálivosti) v roce 2006 zapsány do Guinessovy knihy rekordů jako nejpálivější chilli papričky na světě. Jedná se o kříženec dvou různých odrůd chilli papriček z Bangladéše a sousedního regionu severovýchodní Indie Ásám. V současné době se pěstuje v Indii, Bangladéši a rovněž na Srí Lance.

Chuť chilli papriček Naga Bhut Jolokia je svěží a plná, avšak po několika vteřinách ucítíte v ústech nekontrolovatelné pálení, které odezní až po 10 – 15 minutách. S oblibou se užívá  především v mexické kuchyni k ochucení vegetariánských jídel, dušené zeleniny k masu, do salsy, omáček, burritos, různých marinád.

Země původu Indie
Upozornění Pokud nemáte zkušenosti s extrémně pálivými papričkami, buďte velmi opatrní. Neopatrná konzumace může vést až k ohrožení života. Při práci s chilli papričkami Naga Bhut Jolokia doporučujeme chránit ruce gumovými rukavicemi.