Koření Římský kmín mletý

Římský kmín mletý

Balení 30 g 27 Kč koupit Balení 100 g 85,50 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 90,- / 100 g
 

Koření Římský kmín mletý

Římský kmín, nebo-li cumin, jsou semena rostliny s názvem šabrej kmínovitý. Má světlejší barvu a je protáhlejší než tradiční český kmín. Rovněž chuťově je odlišný, ostřejší a mírně nahořklý. 

 
Chuť a vůně exotická pronikavá chuť i vůně
Kde se pěstuje Asie, Středomoří, severní Afrika
Na co se používá Je základem karí, masála a chilli směsí, nezbytný v cizrnovém hummusu, pilafu, kebabu, přidává se do pečiva, sýrů, polévek, omáček, nádivek i zeleninových pokrmů.
Zajímavost Existuje důvod, proč se římský kmín používá téměř v každé kuchyni na celém světě, proč ho Řekové používali při léčení a proč ho Egypťané využili v procesu mumifikace. Kmín je voňavý, výrazný a vše chutná naprosto úžasně. (S výjimkou mumií.)
Recept Bulharská specialita Kebabče
500g mletého telecího masa, 1 lžíce mletého římského kmínu, 1 lžíčka mletého bílého pepře, 1 lžička soli, 1 hrnek vody
Do masa hnětením zapracujeme vodu a všechno koření. Necháme nejlépe přes noc odležet v lednici. Tvarujeme válečky 10cm dlouhé a 3cm silné, opékáme na grilu. Podáváme s bílým pečivem a šopským salátem.
Země původu Sýrie
Etiketa pro mletý římský kmín
Římský kmín nabízíme v těchto variantách
 
Jak se římský kmín řekne:
jiné názvy: šabrej kmínovitý, džíra, komíno, kimion, kumín
latinsky: Cuminum cyminum
slovensky: rímska rasca, kumin
anglicky: cumin, roman caraway
německy: Kreuzkümmel, Romischer Kümmel
francouzsky: cumin romain
Druh kuchyně, ve které se římský kmín s oblibou používá
 
Na co se římský kmín většinou používá
 

Kde koupím mletý římský kmín?

Nejenom mletý římský kmín, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně mletého římského kmínu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě