Koření Ajowan

Ajowan

Balení 40 g 32 Kč koupit Balení 80 g 64 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 80,- / 100 g
 

Koření Ajowan

Ajowan (Adžvan), též u nás známý jako koptský kmín, se v indické kuchyni obvykle praží či smaží na přepuštěném másle ghí, aby se rozvinulo aroma koření. Ajowan je vůní podobný tymiánu, chutí anýzu a oreganu, ale jelikož má mnohem ostřejší chuť, užívá se v menším množství. Protože ajowan působí jako přírodní prostředek proti nadýmání, často se přidává do čočky. V Afganistánu se sype na chléb a slané pečivo.

Chuť a vůně Nahořklá, ostrá chuť připomínající anýz a oregano, vůně podobná tymiánu.
Kde se pěstuje Indie, Írán
Na co se používá Na zeleninové pokrmy, luštěniny, houby, při přípravě polévek, dušených mas, ryb, kari, na grilovanou drůbež, jako posyp na chléb a sušenky.
Příprava Vhodná je úprava smažením na přepuštěném másle (ghí).
Upozornění Těhotné a kojící maminky by neměly užívat Ajowan kvůli možným nepříznivým účinkům na vývoj miminka. Ve vysokých dávkách je Ajowan považován za toxický a může dojít k vážné otravě.
Země původu Indie
Etiketa pro ajowan
Míša z Království doporučuje
Michaela Schneedorferová Přidejte špetku ajowanu do rýže pro příjemnou vůni a chuť po tymiánu.
 
Jak se ajowan řekne:
jiné názvy: awan, adžvan, adžvain, koptský kmín, habešský kmín, amun, indický anýz, javánské semeno
latinsky: Trachyspermum ammi
slovensky: drsnoplodka, adiowan
anglicky: ajwain, ajowan
německy: Ajowan, Kónigskümmel
francouzsky: Ajowan
Druh kuchyně, ve které se ajowan s oblibou používá
 
Na co se ajowan většinou používá
 

Kde koupím ajowan?

Nejenom ajowan, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně ajowanu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě