Chilli Bird's Eye celé

 
Koření Chilli Bird's Eye celé
Balení 20 g 34 Kč koupit Balení 40 g 68 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Jednotková cena: 170,- / 100 g Cena: 170,- / 100 g

Od klidných vesnických kuchyní v Ugandě, až po rušné pouliční trhy v Bangkoku, chilli Bird's Eye je už dlouho přísadou, která na talíře celého světa dodává ohnivou jiskru.

Tato drobná chilli paprička dokáže uštědřit pěkně pikantní kopanec, a proto její cesta od regionálního oblíbence ke světové kulinářské senzaci rozhodně stojí za pozornost.

Bird's Eye chilli, lidově také Africký ďábel, má své kořeny Mexiku, odkud se přestěhovala do jihovýchodní Asie. Vzhledem ke své přizpůsobivé povaze se však začala pěstovat v různých oblastech Afriky a dokonce i v některých částech Evropy. Její jméno je odvozeno od malého, zkoseného tvaru, který lehce připomíná ptačí oko.

Tato chilli paprička je známá svou palčivostí, která má hodnotu mezi 50 000 až 100 000 SHU na Scovilleově stupnici. Díky této své přímočaré palčivosti je oblíbená mezi kuchaři i milovníky jídla. V kuchyni lze Bird's Eye papričky využít různými způsoby. Můžete je celé vhodit nebo nadrtit do asijských polévek, karí či malajského sambalu.

Při zacházení s Bird's Eye je důležité dbát opatrnosti. Během přípravy se doporučuje nosit rukavice a neměli byste se dotýkat obličeje, zejména očí.

Bird's Eye chilli papričky jsou důkazem, že velké chutě mohou přijít i v drobných plodech. Jejich všestrannost při vaření v kombinaci s ostrou pálivostí je upevnila na předním místě v kuchyních po celém světě. Ať už jste nadšenci do tepla nebo zvědaví gurmáni, Bird's Eye chili slibuje kulinářské dobrodružství, které je intenzivní a opravdu nezapomenutelné.

Chuť a vůně středně pálivá
Druh kuchyně, ve které se chilli s oblibou používá
 
Kde se pěstuje Afrika, Indie, Čína, Amerika, Austrálie
Na co se používá K dochucení všech pikantních pokrmů, do polévek, omáček, těstovin, gulášů, také při nakládání zeleniny.
Příprava Použít je můžete celé nebo je jednoduše podrtit či nakrájet, lze využít i mlýnek na koření.
Země původu Španělsko
Chilli nabízíme v těchto variantách