Chilli Bird´s Eye mleté

 
Koření Chilli Bird´s Eye mleté
Balení 20 g 34 Kč koupit Balení 40 g 68 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Jednotková cena: 170,- / 100 g Cena: 170,- / 100 g

Dopřejte si ohnivé objetí legendárních mletých chilli papriček Bird's Eye, které do každého jídla dodají žár Afriky.

Bird’s Eye papričky, také známé jako Africký ďábel, pochází z horkého afrického podnebí a jsou známé pro svou intenzivní a přímočarou pálivost. Pokud jde o chuť, Bird's Eye patří k jednodušším papričkám, které jsou vyhledávané spíš pro svou pikantnost, než různé chuťové tóny. Jejich pikantní horko okamžitě zasáhne a bez okolků na patře vytváří živý tanec. Díky jemně mleté formě se ostrost snadno a rovnoměrně rozloží do celého pokrmu, takže první sousto bude stejně vzrušující jako to poslední.

Mleté chilli papričky Bird’s Eye jsou neuvěřitelně univerzální a najdou svůj domov v nesčetných pokrmech. Jsou základem asijské kuchyně, často se používají k dochucení karí a polévek. Jejich výrazná ostrost je ideální pro marinády a dipy ke grilovanému nebo pečenému masu a zelenině. Přidejte špetku chilli do guláše a jeho ostré nakopnutí si vaši hosté jistě budou dlouho pamatovat. Pro dobrodružného domácího kuchaře je toto chilli také vynikajícím základem pro domácí pálivé omáčky.

Se hodnotou pálivosti SHU mezi 50 000 až 100 000 patří chilli Bird's Eye mezi ty výrazně pálivější varianty papriček na světě. Jsou výrazně intenzivnější než Jalapeño a jejich teplo je okamžité a přetrvávající. Při manipulaci a používáním tohoto koření doporučujeme opatrnost a střídmost, protože i s trochou můžete rozehrát velké pekelné divadlo.

Chuť a vůně středně pálivá
Kde se pěstuje Afrika, Indie, Čína, Amerika, Austrálie
Na co se používá K dochucení všech pikantních pokrmů, do polévek, omáček, těstovin, gulášů, také při nakládání zeleniny.
Země původu Španělsko
Chilli nabízíme v těchto variantách