Quinoa bílá

 
Quinoa bílá
Quinoa bílá Fotografie zobrazuje QUINOA BÍLÁ z našeho obchodu. Nepoužíváme ilustrační snímky z fotobank nebo propagační obrázky od dodavatelů.
Balení 100 g 35,- Kč koupit Balení 200 g 70,- Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?

Quinoa, nebo-li hezky česky merlík chilský, je velmi stará kulturní plodina pěstovaná již více než 5 000 let v Peru, Bolívii a Chile. Její semena jsou ceněna po celém světě především pro svou vysokou nutriční hodnotu. Kromě vysokého procenta bílkovin, obsahují tato drobná zrníčka qunoi sacharidy, vlákninu, vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, E, vápník, měď, železo, mangan, hořčík, fosfor, draslík, zinek, kyselinu listovou a tuky. Že se jedná o výjimečnou plodinu, potvrzuje i NASA, která quinou zařadila do výzkumného programu potravin pro život lidí během dlouhých vesmírných letů.

Semena quinoi neobsahují lepek a jsou tudíž vhodná při bezlepkové dietě. Díky svému nízkému glykemickému indexu je quinoa oblíbená při redukčních dietách.

Průměrné výživové hodnoty na 100 g výrobku
Energie: 378 kcal
Rostlinné tuky: 5,8 g
Proteiny: 13,6 g
Uhlohydráty: 70 g
Vláknina: 6 g
Vápník: 56 mg
Železo: 7,5 mg
Sodík: 34 mg

 

Země původu: Jižní Amerika
Návod na přípravu Semena quinoi se připravují podobně jako rýže nebo kuskus. Na jeden díl quinoi dejte dva díly vody a vařte 15 - 20 minut.
Upozornění Před použitím semínka quinoi důkladně propláchněte horkou vodou.