Laskominy Datle Medjool čerstvé
Datle Medjool čerstvé
Datle Medjool čerstvé
 

Datle Medjool čerstvé

Balení 100 g 46 Kč koupit Balení 200 g 92 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 46,- / 100 g
 

Laskominy Datle Medjool čerstvé

Svou výjimečnou pozici si tento druh datlí vysloužil díky svým třem hlavním nej-: jsou ze všech datlí největší, nejsladší a mají nejbohatší chuť. Proto jsou též nazývány Královské datle, Diamantové datle nebo Korunní klenoty. Chuť těchto datlí je bohatá, karamelově až medově sladká, někdy s jemnou příchutí skořice.

Datle Medjool můžete samozřejmě jíst jen tak nebo je zkombinovat s tvrdým sýrem, sušenkou či křupavým chlebem. Jen si při konzumaci dejte pozor, abyste si nevylámali zub na pecce. Ta je velká a snadno se vyloupne.

Velikost a měkkost těchto datlí je však přímo předurčuje k plnění různými nádivkami. Po odstranění pecky můžete do datle vložit tradiční vlašské ořechy či mandle. Někdo do datle vkládá další druhy ovoce, kousek čokolády nebo např. pikantní maso. Zkrátka tyto datle vytváří velký prostor pro kreativitu a můžete tak připravit originální jednohubky.

K snídani si můžete Medjool připravit např. s jogurtem nebo je zapracovat do těsta na chleba či pečivo. V arabské kuchyni s oblibou přidávají datle do masitých jídel, kterým pak dodá originální sladkou chuť.

Složení datlí Medjool datle 100 %. Průměrné výživové hodnoty na 100 g výrobku: Energie: 1160 kJ / 277 kcal, Tuky: 0,2 g, Bílkoviny: 1,8 g, Sacharidy: 75 g, Vitamíny: A, B6, C, E, K, Vláknina: 6,7 g, Vápník: 64 mg, Železo: 0,9 mg, Hořčík: 54 mg, Fosfor: 62 mg, Draslík: 0,6 g, Sodík: 0,04 g.
Země původu Izrael
Etiketa pro Datle Medjool
 

Kde koupím Datle Medjool?

Nejenom Datle Medjool, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně datlí Medjool.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě