Datle Medjool čerstvé

 
Ořechy a laskominy Datle Medjool čerstvé
Datle Medjool čerstvé
Datle Medjool čerstvé
 
Balení 100 g 46 Kč koupit Balení 200 g 92 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Jednotková cena: 46,- / 100 g Cena: 46,- / 100 g

Svou výjimečnou pozici si tento druh datlí vysloužil díky svým třem hlavním nej-: jsou ze všech datlí největší, nejsladší a mají nejbohatší chuť. Proto jsou též nazývány Královské datle, Diamantové datle nebo Korunní klenoty. Chuť těchto datlí je bohatá, karamelově až medově sladká, někdy s jemnou příchutí skořice.

Datle Medjool můžete samozřejmě jíst jen tak nebo je zkombinovat s tvrdým sýrem, sušenkou či křupavým chlebem. Jen si při konzumaci dejte pozor, abyste si nevylámali zub na pecce. Ta je velká a snadno se vyloupne.

Velikost a měkkost těchto datlí je však přímo předurčuje k plnění různými nádivkami. Po odstranění pecky můžete do datle vložit tradiční vlašské ořechy či mandle. Někdo do datle vkládá další druhy ovoce, kousek čokolády nebo např. pikantní maso. Zkrátka tyto datle vytváří velký prostor pro kreativitu a můžete tak připravit originální jednohubky.

K snídani si můžete Medjool připravit např. s jogurtem nebo je zapracovat do těsta na chleba či pečivo. V arabské kuchyni s oblibou přidávají datle do masitých jídel, kterým pak dodá originální sladkou chuť.

Průměrné výživové hodnoty na 100 g výrobku
Energie: 1160 kJ / 277 kcal
Tuky: 0,2 g
Bílkoviny: 1,8 g
Sacharidy: 75 g
Vitamíny: A, B6, C, E, K
Vláknina: 6,7 g
Vápník: 64 mg
Železo: 0,9 mg
Hořčík: 54 mg
Fosfor: 62 mg
Draslík: 0,6 g
Sodík: 0,04 g
 
Složení datle 100%
Země původu Izrael