Sezamové semínko černé

Sezamové semínko černé

Balení 60 g 33 Kč koupit Balení 100 g 55 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 55,- / 100 g
 

Laskominy Sezamové semínko černé

Tobolky sezamu obsahují semena různých barev v závislosti na odrůdě. Černý sezam je výraznější na chuti než jeho světlejší protějšky a je hojně využíván v kuchyni. Semeno je bohaté na olej, který je odolný proti vysokým teplotám, a proto je ideální pro tepelnou úpravu. Opražením získává sezam na křupavosti a výraznější chuti.

Černý sezam se používá na posyp chleba a pečiva, do sladkých pokrmů, jako součást chalvy, do obalovacích směsí na maso a kuřecí steaky, nebo jako opražená semínka do fazolí. Díky své výrazné chuti a atraktivní tmavé barvě dodává pokrmům nejen chuť, ale i vizuální půvab.

Složení černého sezamu Výživové hodnoty na 100 g: Energie: 636 kcal, Bílkoviny: 17,7 g, Sacharidy: 23,5 g - z toho cukry: 0,3 g, Tuky: 49,7 g - z toho nasycené mastné kyseliny: 7 g, Sůl: < 0,03 g.
Země původu Indie
Etiketa pro Sezam černý

Kde koupím Sezam černý?

Nejenom Sezam černý, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně černého sezamu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě