Cukr Kandys

Balení 1 ks 29 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Laskominy Cukr Kandys

Kandovaný cukr Kandys se vyrábí rozpuštěním cukru v horké vodě. Po rozpuštění se roztok cukru nechá krystalizovat na dřevěných tyčinkách. Takto zkaramelizovaný cukr je skvělý pro oslazení čaje, kávy, kakaa nebo bylinkových čajů. Rovněž se s oblibou používa pro doslazení alkoholických horkých nápojů jako je svařené víno, punč nebo grog.

V Evropě je kandovaný cukr nejoblíbenější pravděpodobně na severu Německa ve Frísku, kde má pití slazeného čaje se smetanou hlubokou kulturu. Pokud chcete ochutnat tradiční fríský čaj, vřele vám doporučujeme náš východofríský zlatý list.  Kandovaný cukr se také tradičně používá v nápojové kultuře v mnoha asijských zemích, jako jsou Čína, Japonsko, Korea nebo Vietnam. Existuje mnoho druhů kandysu, ale většinou se jedná o karamelizovaný cukr, který se nechá krystalizovat na tyčinkách nebo je servírovaný v malé misce ve formě hrudek. 

Kandys má několik výhod oproti běžnému cukru. Jeho sladkost je jemnější, takže nezakryje chuť čaje a dalších nápojů. Díky krystalům, které se postupně rozpouštějí v horké tekutině, lze snadno kontrolovat, jak sladký nápoj chcete mít.

Složení třtinový cukr, karamel (cukr, voda). Výživové hodnoty (100 g): Energetická hodnota: 1683 kJ / 396 kcal, tuky 0 g, sacharidy 99 g, z toho cukry 99 g, vláknina 0 g, bílkoviny 0 g, sůl 0,01 g.
Země původu Německo

Kde koupím Cukr Kandys?

Nejenom Cukr Kandys, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě