Co obsahuje koření Grilovací koření Carioca

 
Směs koření Grilovací koření Carioca

Carioca je aromatická směs koření a bylinek na grilování s příjemnou pikantností dosažené chilli papričkami ancho, které vás svým jemně ostrým aroma lehce polechtají na patře.

Grilovací směs koření je vhodná na všechny druhy masa, ryb i zeleniny. Nejvhodnější způsob přípravy masa je marinováním. Stačí smíchat Cariocu s olivovým olejem a maso dát přes noc do chladničky, aby dokonale natáhlo chuť koření a zkřehlo.

Tato směs je skvělá i pro vegetariány, kteří ji mohou použít na grilovanou zeleninu nebo ji zamíchat do dresinku na zeleninové či těstovinové saláty. Vynikající je i dip pro zeleninové tyčinky. Do malého kelímku s jogurtem nasypte 1 čajovou lžičku Carioca koření, důkladně promíchejte a podávejte s mrkví, paprikou a okurkou nakrájenou na tyčinky.

Kromě marinování můžete tuto směs použít i pro přípravu originálního bylinkového másla. 2 lžičky směsi koření důkladně promíchejte s 250 g másla a z hotové hmoty vyrobte váleček nebo roládu a nechte ztuhnout v chladničce. Hotovým bylinkovým máslem dokonale ochutíte grilované steaky nebo ryby.