Co obsahuje koření Jihoafrické koření

 
Směs koření Jihoafrické koření

V této hrubě namleté směsi objevíte všechny chutě jihoafrické kuchyně, ve které koření hraje zásadní roli. Koření do této části Afriky po staletí přiváželi arabští obchodníci, takže se postupně dokonale prolnulo do místní kuchyně, která je bohatá i prostřednictvím široké palety přistěhovalců ze všech koutů planety. Právě díky této kombinaci různých receptů a kulinářských nápadů nacházíme v každém zdejším jídle škálu roztodivných chutí od ostře pálivé, přes kořeněnou, až po sladkou.

Ve směsi najdete 19 různých přísad s dominancí typicky exotického koření jako je kardamom, skořice, kurkuma nebo římský kmín. Pálivost směsi je spíše střední, a pokud tedy preferujete vyšší ostrost, přidejte lžičku nebo dvě mletého nebo drceného chilli.

Toto africké koření má široké možnosti použití. Můžete jej přidat na grilované maso jednoduše posypáním nebo si připravit marinádu ze dvou polévkových lžic koření smíchaného s olivovým olejem. Vynikající je též bylinkové máslo vyrobené z afrického koření, které necháte rozpustit na kotlete nebo steaku. Kromě marinády na maso můžete z koření připravit i zálivku na zeleninový salát. Stačí koření smíchat s octem a olejem.

Koření si můžete užít nejen při grilování, ale také s dušenými pokrmy, k ochucení rýže a rýžových jídel nebo kuskusu.