Koření Jihoafrické koření

Jihoafrické koření

Balení 40 g 48 Kč koupit Balení 80 g 96 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 120,- / 100 g
 

Jihoafrické koření

V této hrubě namleté směsi objevíte všechny chutě jihoafrické kuchyně, ve které koření hraje zásadní roli. Koření do této části Afriky po staletí přiváželi arabští obchodníci, takže se postupně dokonale prolnulo do místní kuchyně, která je bohatá i prostřednictvím široké palety přistěhovalců ze všech koutů planety. Právě díky této kombinaci různých receptů a kulinářských nápadů nacházíme v každém zdejším jídle škálu roztodivných chutí od ostře pálivé, přes kořeněnou, až po sladkou.

Ve směsi najdete 19 různých přísad s dominancí typicky exotického koření jako je kardamom, skořice, kurkuma nebo římský kmín. Pálivost směsi je spíše střední, a pokud tedy preferujete vyšší ostrost, přidejte lžičku nebo dvě mletého nebo drceného chilli.

Toto africké koření má široké možnosti použití. Můžete jej přidat na grilované maso jednoduše posypáním nebo si připravit marinádu ze dvou polévkových lžic koření smíchaného s olivovým olejem. Vynikající je též bylinkové máslo vyrobené z afrického koření, které necháte rozpustit na kotlete nebo steaku. Kromě marinády na maso můžete z koření připravit i zálivku na zeleninový salát. Stačí koření smíchat s octem a olejem.

Koření si můžete užít nejen při grilování, ale také s dušenými pokrmy, k ochucení rýže a rýžových jídel nebo kuskusu.

Chuť a vůně Středně pálivá chuť s výraznou vůní a chutí orientálního koření.
Země původu Německo
Etiketa pro jihoafrické koření
Honza z Království doporučuje
Jan Schneedorfer Příjemný exotický dip k vařeným bramborám vyrobíte smícháním 1 polévkové lžíce tohoto koření s 250 gramy tvarohu.
 
Africké koření nabízíme v těchto variantách