Koření Pepř guinejský - rajská zrna

Pepř guinejský - rajská zrna

Balení 20 g 52 Kč koupit Balení 40 g 104 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 260,- / 100 g
 

Koření Pepř guinejský - rajská zrna

Guinejský pepř nepochází z pepřovníku, ale ze zázvorovité rostliny, která je podobná rákosu. Plody v podobě dlouhého lusku obsahují malá černá semena nepravidelného tvaru. Kuličky guinejského pepře, kterému se též říká rajská zrna, mají peprnou chuť s jemnými tóny citrusů. Na rozdíl od klasického černého pepře je guinejský méně dráždivý pro zažívání. Nejčastěji se používá k okořenění pečeného hovězího a jehněčího masa, ryb a zeleniny, hodí se k ochucování pokrmů podobně jako kardamom. Kromě vaření a pečení guinejský pepř zajímavě ochutí studené nápoje jako je pivo a gin nebo se přidává do horkého čaje, kávy či svařeného vína.

Chuť a vůně Štiplavá chuť, jemnější než u černého pepře, s nádechem citrusů.
Kde se pěstuje Afrika, Madagaskar
Na co se používá Na pečená masa, ryby a mořské plody, zeleninové a luštěninové pokrmy, polévky, omáčky, dresinky a marinády. Také do pečiva, a k dochucení nápojů: čaje, kávy, svařeného vína, piva a ginu.
Země původu Madagaskar
Etiketa pro guinejský pepř
Jak se guinejský pepř řekne:
jiné názvy: aframon, rajské zrno, meleguetský pepř, malaguinejský pepř, guinejská zrnka, guinejský kardamom
latinsky: Aframomum melegueta
slovensky: korenie meleguette
anglicky: grains of paradise, melegueta pepper, Guinea grains
německy: Paradieskörner, Meleguetapfreffer
francouzsky: maniguette
Druh kuchyně, ve které se guinejský pepř s oblibou používá
 
Na co se guinejský pepř většinou používá
 

Kde koupím guinejský pepř?

Nejenom guinejský pepř, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně guinejského pepře.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě