Paprika sladká španělská

 
Koření Paprika sladká španělská
Balení 40 g 28,- Kč koupit Balení 80 g 56,- Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Jednotková cena: 70,- / 100 g
Cena: 70,- / 100 g

Tato paprika je nejvyšší kvality, tedy ASTA 160. Asta je kolorimetrický index, tedy toto číslo udává množství červeného barviva obsaženého v paprice. Čím více je tohoto barviva v paprice, tím vyšší je schopnost papriky barvit. Standardní paprika, která je vhodná pro běžnou přípravu jídla, je považována Asta 80. Paprika s Astou 100 až 160 se využívá především tam, kde je žádána vysoká kvalita a výrazná červená barva. Paprika má vysoký obsah vitamínu C a provitamínu A (beta karoten). Zvláštní vlastností papriky je to, že po požití člověka zahřívá.

Španělská paprika má své místo především ve studené kuchyni, protože při tepelném zpracování má tendenci zhořknout. Při vaření teplých jídel, např. gulášů a polévek, je tedy vhodnější používat maďarskou papriku.

Jak se vlastně paprika vyrábí?
Paprika se vyrábí ze sušených paprikových lusků, které se nejdříve nadrtí. Následně se oddělí přes síta semínka a čistá dužnina jde do mlýna. Rozemletá paprika se sterilizuje přehřátou párou. Aby paprika neztratila svou barvu, přidává se před sterilizací olej.

Proč některá paprika pálí a jiná je sladká?
Pálivost papriky je dána množstvím alkaloidu kapsaicinu, který je v mleté paprice obsažený. Sladká paprika má kapsaicinu méně, pálivá více. Ještě více pálivější je zvláštní odrůda paprik – feferonka. Nejsilnější a nejostřejší papriky jsou chilli papričky a kayenský pepř (nebo-li kayenské papričky).

Druh kuchyně, ve které se paprika červená sladká s oblibou používá
 
Země původu Španělsko
Paprika červená sladká je dostupná v těchto variantách