Černý čaj Turecko Rize

Turecko Rize

Balení 50 g 105 Kč koupit Balení 100 g 210 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 210,- / 100 g
 

Černý čaj Turecko Rize

Tento černý čaj pochází z turecké oblasti Rize na východním pobřeží Černého moře, kde se nachází nejstarší čajové plantáže v Turecku. Je zde mírné klima s bohatými srážkami a úrodná půda.

Drobné černé lístky tohoto tureckého čaje dávají po zalití nálev mahagonové barvy. V chuti i vůni naleznete pražené mate. V chuti navíc objevíte jemné tóny citronové trávy. V Turecku se tradičně podává v malých úzkých skleničkách silný nálev velmi oslazený.

Obsah kofeinu: vysoký

Chuť a vůně Vydatná, lehce natrpklá chuť, připomínající mate a citronovou trávu, nasládlá vůně.
Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 2 g tureckého čaje Rize. Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 25 šálků.
Příprava Vroucí vodou zalijte čaj v poměru 2g (1 čajová lžička) na 200ml vody. Ponechte 3-4 minuty louhovat, poté přeceďte.
Možno připravit 1 nálev.
Země původu Turecko
Etiketa pro turecký čaj Rize

Kde koupím turecký čaj Rize?

Nejenom turecký čaj Rize, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně tureckého čaje Rize.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě