Černý čaj Assam

Assam

Balení 50 g 46 Kč koupit Balení 100 g 92 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 92,- / 100 g
 

Černý čaj Assam

Kvalitní třída indického čaje pěstovaného v oblasti Ássám. Velmi povzbuzující nálev z Assamu je silný, s bohatou vůní a plným tělem. Barva čaje je čirá, tmavě červená. 

Ássám leží v severovýchodní Indii, je to největší pěstitelská oblast čaje na světě. Již v roce 1830 byla zde rostoucí rostlina oficiálně klasifikována jako čajová odrůda a pojmenována Camellia sinensis var. Assamica.

Obsah kofeinu: vysoký

Chuť a vůně Silná, plná chuť s přítomností tříslovin a bohatou vůní.
Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 2 g čaje Assamu. Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 25 šálků.
Příprava Na šálek dejte 1 čajovou lžičku čaje Assam. Zalijte vroucí vodou a ponechte 3-5 minut louhovat. Poté přeceďte.
Tento čaj je určený k jednomu nálevu.
Můžete ho ochutit citronem, medem, cukrem i mlékem dle chuti.
Země původu Indie
Etiketa pro čaj Assam
Míša z Království doporučuje
Michaela Schneedorferová Vyzkoušejte tradiční indický čaj (Yogi tea) smícháním se speciální směsí Dátá Chai Masála, který má povzbuzující účinek.
 
Assam nabízíme v těchto variantách
 

Kde koupím čaj Assam?

Nejenom čaj Assam, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně čaje Assamu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě