Černý čaj Východofríský zlatý list

Východofríský zlatý list

Balení 50 g 89 Kč koupit Balení 100 g 178 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 178,- / 100 g
 

Černý čaj Východofríský zlatý list

Východní Frísko je historické území v Německu, které je dnes součástí spolkové země Dolní Sasko. O Východních Frísech se říká, že jsou to největší konzumenti a znalci čaje v Německu. Pravá východofríská čajová směs je založena na vysoce kvalitních druzích indického čaje Assam. který je charakteristický silnou vůní i chutí. Špičky těchto čajových listů mají zlatavou barvu a proto se tento čaj nazývá Zlatý list (německy Goldblatt).

Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 2 g . Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 25 šálků.
Příprava Vroucí vodou zalijte čaj v poměru 1 čajová lžička na šálek. Ponechte 3 minuty louhovat, poté přeceďte.
Možno připravit 1–2 nálevy.
Etiketa pro Východofríský zlatý list
 
Honza z Království doporučuje
Jan Schneedorfer Ve Východním Frísku se čaj tradičně pije se smetanou a slazený cukrem, což je kombinace, která se silným assamským čajem skvěle doplňuje.
 
Jak se východofríský zlatý list řekne:
anglicky: East Frisian golden leaf
německy: Ostfriesen Goldblatt

Kde koupím Východofríský zlatý list?

Nejenom Východofríský zlatý list, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě