Černý čaj Gruzínský černý čaj

Gruzínský černý čaj

Balení 50 g 99 Kč koupit Balení 100 g 198 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 198,- / 100 g
 

Gruzínský černý čaj

Tato odrůda čaje roste na svazích v západní Gruzii. Časté změny teploty a horské a mořské klima dávají tomuto gruzínskému černému čaji jedinečnou a bohatou chuť. 

Široké delší černohnědé lístky tohoto čaje drátkovitého tvaru dávají po zalití nálev hnědooranžové barvy. Vůně i chuť nálevu je plná a vydatná, nakyslá složka gruzínského čaje je v dokonalém poměru s lehkou hořkostí a sladkostí připomínající turecký med a karamel.

Obsah kofeinu: střední

Chuť a vůně Vydatná, dokonale vyvážená chuť, lehkou sladkostí připomíná turecký med a karamel.
Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 2 g gruzínského černého čaje. Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 25 šálků.
Příprava Vroucí vodou zalijte čaj v poměru 1 čajová lžička na šálek. Ponechte 3 minuty louhovat, poté přeceďte.
Možno připravit 1–2 nálevy.
Země původu Gruzie
Etiketa pro gruzínský černý čaj

Kde koupím gruzínský černý čaj?

Nejenom gruzínský černý čaj, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně gruzínského černého čaje.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě