Černý čaj Ruský čaj Karavana

Ruský čaj Karavana

Balení 50 g 74 Kč koupit Balení 100 g 148 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je dočasně vyprodáno Napište mi, až bude skladem
Jednotková cena: 148,- / 100 g
 

Ruský čaj Karavana

Ruský čaj Karavana je výjimečná čajová směs s originální chutí. Kombinace jemného čaje keemun a uzeného lapsangu dává čaji jeho charakteristickou silnou a kouřovou chuť, která je výsledkem jemného sušení čajových listů nad dřevem a následného mírného kouření nad ohni z borovicového dřeva.

Historie tohoto čaje sahá hluboko do minulosti a je úzce spjata s karavanami a obchodními trasami, po kterých byl tradičně převážen z Asie do Ruska. Tyto cesty byly nejen komunikací pro obchod, ale i prostředkem kulturní a kulinařské výměny.

Silná a kouřová chuť tohoto čaje, získaná specifickým procesem sušení a uzení čajových listů, činí z tohoto ruského čaje jedinečný nápoj. Kouřové tóny přinášejí do každého šálku čaje vzrušující chuťový zážitek, který vás přenese do starých dob otevřených ohňů a pohostinných táborů podél starých obchodních cest.

Keemun, známý svou jemnou a plnou chutí, se spojuje s lehce kouřovým Lapsang Souchongem, aby vytvořil čaj, jehož každý šálek je poctou mistrovství a tradici čajové kultury.

Ruský čaj Karavana není jen obyčejný čaj. Je to cestování časem a prostorem, poznávání dávných cest a tradic skrze jedinečnou chuť a aromu. Jeho kouřový charakter a bohatý profil nabízejí nejen chuťový zážitek, ale i připomínku historie a dobrodružství, které je s tímto čajem spojeno. Dopřejte si šálek Ruského čaje Karavana a nechte se unášet na vlnách tradice a jedinečné chuti.

Složení černý čaj Keemun (Čína), černý čaj Lapsang (Čína)
Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 2 g . Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 25 šálků.
Příprava Vroucí vodou zalejte čaj v poměru 1 čajová lžička na šálek nebo 6 vrchovatých čajových lžiček na 1 litr vody. Ponechte 3-5 minut louhovat. Poté přeceďte. Čaj je určen k jednomu nálevu.
Země původu Německo
Etiketa pro Ruský čaj Karavana
 

Kde koupím Ruský čaj Karavana?

Nejenom Ruský čaj Karavana, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě