Darjeeling first flush FTGFOPI Bannockburn

Darjeeling first flush FTGFOPI Bannockburn

Balení 50 g 140 Kč koupit Balení 100 g 280 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 280,- / 100 g
 

Černý čaj Darjeeling first flush FTGFOPI Bannockburn

Bannockburn je jednou z nejstarších čajových zahrad v indické oblasti Darjeeling, která byla založena v roce 1850. Tedy jen několik let poté, co Britové přivezli do Darjeelingu první čínské čajové rostliny. Oblast pěstování čaje o rozloze 143 hektarů se nachází v západním údolí Darjeelingu a ročně se zde vyprodukuje kolem 90 000 kg tohoto vysoce kvalitního čaje.

Chuť a vůně Chuť tohoto čaje je sladká a květinová. Má lehký nálev se střední intenzitou.
Zajímavost Tato čajová zahrada je pojmenována po slavné bitvě z roku 1314, ve které Robert I. porazil anglického krále Edwarda II. ve válce za nezávislost Skotska. Okolí těchto čajových plantáží připomnělo skotským vlastníkům jejich domovinu a tak zahradu pokřtili Bannockburn.
Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 2 g . Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 25 šálků.
Příprava Vodu nechte projít varem a zalejte čaj v poměru 1 čajová lžička na šálek nebo 6 vrchovatých čajových lžiček na 1 litr vody. Ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte. Z tohoto čaje můžete připravit 1-2 nálevy.
Země původu Indie
Etiketa pro Darjeeling first flush FTGFOPI Bannockburn
Darjeeling first flush ftgfopi bannockburn nabízíme v těchto variantách
 

Kde koupím Darjeeling first flush FTGFOPI Bannockburn?

Nejenom Darjeeling first flush FTGFOPI Bannockburn, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě