Koření Sůl Fleur de Sel s chili Ancho

Sůl Fleur de Sel s chili Ancho

 

Koření Sůl Fleur de Sel s chili Ancho

Je nám líto, ale prodej tohoto zboží byl ukončen.

Vyhledat podobný produkt

Tato jedinečná sůl Fleur de Sel, do které jsou přidány chilli papričky Ancho, se hodí především k pečenému a grilovanému masu, drůbeži, rybám nebo do zeleninových a těstovinových salátů. Vychutnejte si jedinečnou a křupavou konzistenci solných květů Fleur de Sel s pikantní ovocno-kouřovou chutí a vůní chilli Ancho

Tato gurmánská sůl je ideální především na závěrečné posypání pokrmu.

Co je to Fleur de Sel?

Fleur de Sel, neboli solné květy, jsou jemné křupavé krystalky soli, které se při odpařování mořské vody usazují jako svrchní tenká vrstva. Tyto solné květy pocházejí z Madagaskaru a získávají se tedy z mořské vody Indického oceánu.

Při výrobě Fleur de Sel se využívají pouze přírodní přirozené procesy. Mořská voda se při přílivu zachytí ve vodních nádržích, kde se během dne díky slunečnímu záření postupně odpařuje. Vítr odnáší stoupající vlhký vzduch a zanechává solný roztok, který je odváděn do vysychajících bazénů, než nový příliv opět zaplaví vodní nádrže.

Když se zbývající voda v solném roztoku odpaří, zbude mořská sůl. Ne ale vždy se jedná o drahocennou Fleur de Sel. Ta se tvoří pouze ve dnech s velkými vedry a především za příznivého větru, který nesmí být ani příliš silný a ani příliš slabý.

Jakmile se vytvoří, jsou solné krystaly ručně sesbírány. Na Fleur de Sel je vhodná pouze vrchní vrstva soli o síle asi 1 cm.

Sůl Fleur de Sel není vhodná do mlýnků. Její struktura je tak jemná, že ji snadno rozmělníte mezi prsty. Na jídelním stole se skvěle vyjímá v dekorační mističce.

Složení soli Fleur de Sel s chili Ancho
Země původu Německo
Etiketa pro sůl Fleur de Sel s chili Ancho
 
Na co se Fleur de Sel většinou používá
 

Kde koupím sůl Fleur de Sel s chili Ancho?

Nejenom sůl Fleur de Sel s chili Ancho, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně soli Fleur de Sel s chili Ancho.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě