Koření Sůl dusitanová s jódem

Sůl dusitanová s jódem

Balení 500 g 45 Kč koupit Balení 1 kg 85 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 10,- / 100 g
 

Koření Sůl dusitanová s jódem

Dusitanová sůl se též nazývá rychlosůl, praganda nebo nakládací sůl. Používá se především při zpracování masa jako ochrana před oxidaci tuků a jako konzervační látka. Zlepšuje chuť a vůni výrobků a přispívá k zbarvení masa do růžova.

Doporučené dávkování: 20 - 22 gramů dusitanové soli na 1 kg masa, nebo dle receptury. Na výrobu láku pro nakladání masa se použije cca. 100 g na 1 litr vody.

Příprava Příprava masa na uzení: Vychlazené a nasolené maso zalijeme lákem s dusitanovou solí a necháme ležet 5-7 dnů v chladu. Každý druhý den doporučujeme maso překládat.

Příprava masa pro výrobu klobás: Maso promícháme se solí a necháme ležet 1-2 dny. Poté přidáme koření a případně další přísady, promícháme a plníme do střev.
Etiketa pro dusitanovou sůl s jódem
 
Dusitanová sůl nabízíme v těchto variantách
 
Jak se dusitanová sůl řekne:
jiné názvy: rychlosůl, praganda, nakládací sůl.

Kde koupím dusitanovou sůl s jódem?

Nejenom dusitanovou sůl s jódem, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně dusitanové soli s jódem.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě