Maldonská mořská sůl

Maldonská mořská sůl

Balení 50 g 50 Kč koupit Balení 100 g 95 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 100,- / 100 g
 

Koření Maldonská mořská sůl

Tato, díky svému tvaru pyramidek o velikosti 2 – 8 mm, neobvyklá a dobrá sůl pochází z městečka Maldon na anglickém pobřeží Severního moře, kde ji více než 140 let zpracovává rodinný podnik Maldon Crystal Salt Company.

Maldonská sůl se vyrábí z čisté, filtrované mořské vody. V tradičním procesu této firmy se mořská voda zahřívá, dokud sůl nezkrystalizuje. To, co na první pohled zní velmi jednoduše, je ve skutečnosti vysoké umění a vyžaduje dlouholeté zkušenosti. Rozhodující ve výrobním procesu je výběr „správné¨ mořské vody, správná teplota, přesné načasování a především tradiční ruční zpracování soli v solných pánvích.

Výsledkem jsou křupavé, sněhově bílé a čisté krystaly mořské soli ve tvaru pyramidy.

Díky křehkosti a nadýchanosti se s maldonskou solí velmi dobře pracuje a snadno se dávkuje prsty. I když je sůl hrubá, ke zpracování této soli nepotřebujete mlýnek. Drcení malých pyramidek vám udělá radost i z tak jinak obyčejné činnosti jako je solení.

Tato sůl je čistě přírodní produkt a obsahuje řadu minerálů a stopových prvků z moře.

Zajímavost Mírně slaná sůl z Maldonu je jednou z oblíbených solí slavných kuchařů a používá ji dokonce i anglická královská rodina.
Země původu Velká Británie
Etiketa pro maldonskou sůl
Maldonská mořská sůl nabízíme v těchto variantách
 
Jak se sůl mořská maldonská řekne:
anglicky: Maldon Sea Salt Flakes