Perská modrá sůl

Perská modrá sůl

Balení 50 g 40 Kč koupit Balení 100 g 76 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 80,- / 100 g
 

Koření Perská modrá sůl

Tato modrá sůl je velmi vzácná, protože se nevyskytuje v obrovských blocích, jako běžná sůl kamenná, ale pouze v pásech širokých asi 20 až 30 cm, které se nacházejí v solných dómech v Íránském Semnanu. Tyto úzké vrstvy soli vznikaly po miliony let tlakem a tektonickým posunem zemských desek, čímž se změnila struktura krystalové mřížky soli. Díky této změně se v krystalech světlo láme specifickým způsobem, a proto se nám sůl jeví v modrém odstínu.

Těžba modré soli je velmi náročná, protože na jeden kilogram čisté soli se musí vytěžit asi 100 kg hrubého materiálu. Kromě chloridu sodného, který najdeme v běžné soli, má perská modrá sůl též vysoký podíl chloridu draselného.

Modrou sůl můžeme v kuchyni použít stejně jako klasickou sůl. Hodí se k rybím a masitým pokrmům, mořským plodům, bramborám, salátům a zelenině. Protože její efekt je ale především vizuální, mnoho kuchařů ji používá jako dekorační sůl na závěr přípravy těsně před podáváním. Perská modrá sůl je rovněž krásná a originální dekorace v průhledném mlýnku nebo zajímavé misce na prostřený stůl. Modravá zrnka soli jsou také dokonalá ozdoba na servírovacích talířích nebo jako okraj sklenic s koktejly.

Zajímavost Jak název napovídá, tato perská modrá sůl pochází z Persie. Těží se v poušti Dasht-e-Lut, která se nachází v provincii Semnan v severním Íránu. Jde o jednu z nejteplejších oblastí na Zem, kde se teploty pohybují až okolo 50 a 60 °C. Dokonce zde byla naměřena dosud nejvyšší teplota na Zemi, přes 70 °C.
Etiketa pro Perská modrá sůl
Jak se sůl perská modrá řekne:
slovensky: Perzská modrá soľ
anglicky: Persian blue salt
německy: Persisches Blausalz
francouzsky: Sel bleu de Perse

Kde koupím Perská modrá sůl?

Nejenom Perská modrá sůl, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě