Koření Sůl černá

Sůl černá

Balení 30 g 24 Kč koupit Balení 100 g 76 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 80,- / 100 g
 

Koření Sůl černá

Černá sůl, v Indii nazývaná Kala Namak, je přírodní nerafinovaná sůl s vysokým obsahem minerálů a železa. I když se jí říká černá, její barva je spíš růžovo-šedá (celé nerozemleté krystaly jsou temně fialové až černé). Své hlavní místo má v indické kuchyni, kde se používá pro dochucení omáček, karí, čatní a polévek. Oblíbená je též u veganů pro svou chuť, která připomíná vařená vajíčka.

Aby se její typická chuť neztratila vařením, neměla by projít tepelnou úpravou. Proto ji užívejte až na hotová jídla nebo ve studené kuchyni.

Chuť a vůně Chuť připomíná vejce, sirný odér.
Na co se používá V indické kuchyni jako přísada do pokrmů karí, čatní, vaječných a zeleninových jídel, omáček, polévek, k ochucení salátových dresinků a tofu.
Země původu Indie
Etiketa pro černou sůl
Jak se černá sůl řekne:
jiné názvy: Kala namak
Druh kuchyně, ve které se černá sůl s oblibou používá
 
Na co se černá sůl většinou používá
 

Kde koupím černou sůl?

Nejenom černou sůl, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně černé soli.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě