Koření Chicken Tikka Masála

 
Koření Chicken Tikka Masála
Balení 40 g 36 Kč koupit Balení 80 g 72 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Jednotková cena: 90,- / 100 g Cena: 90,- / 100 g

Pro ty, kteří milují indickou kuchyni, je Chicken Tikka Masála pokrmem, který není třeba představovat. Tato klasika si našla cestu do srdce světové gastronomie díky svému luxusnímu a orientálnímu chuťovému profilu.

Speciálně namíchaná směs koření Chicken Tikka Masála zachycuje podstatu tohoto oblíbeného pokrmu a mísí to nejlepší koření indické kuchyně v dokonalé harmonii. Římský kmín přináší svou charakteristickou zemitou hřejivost, zatímco paprika poskytuje jemnou kouřivost. Chilli dodá dotek ohně, dokonale vyvážený sladkou pohodou skořice. Špetka fenyklu přidává jedinečnou aromatickou svěžest a jemný klid muškátového oříšku se snoubí s mystikou kardamomu. Soubor chutí je krásně uzavřen hlubokými, bohatými tóny hřebíčku.

Koření Chicken Tikka Masála můžeme použít jak na klasické kuře marinované v jogurtu, tak i na drůbež pečenou, dušenou nebo grilovanou. Pokud dáváte přednost vegetariánským receptům, přidejte koření na pečenou zeleninu nebo do zeleninové polévky.

Druh kuchyně, ve které se masála s oblibou používá
 
Na co se masála většinou používá
 
Doporučené dávkování 1 vrchovatá polévková lžíce koření na 1 kg masa
Zajímavost Mnoho lidí předpokládá, že toto jídlo pochází z Indie, ale kupodivu nejoblíbenější příběh o původu receptu na Chicken Tikka Masála má kořeny ve Skotsku, kde prý musel jeden bengálský šéfkuchař improvizovat a rychle připravit exotickou hostinu. Snad i proto mnozí považují Tikka Masálu za národní jídlo Spojeného království a nikoliv Indie.
Země původu Německo
Masála je dostupná v těchto variantách
 
Míša z Království doporučuje Pro bohatší a křehčí kuře Tikka Masala marinujte kuře v jogurtu smíchaném s touto směsí koření přes noc. Dlouhým marinováním maso do sebe dokonale nasákne všechny chutě, ale také se díky jogurtu zjemní, takže každé sousto bude šťavnaté a plné dobroty tohoto oblíbeného koření.