vánoční koření, čaje a další doplňky Vanilka lusk Bourbon Madagaskar
Vanilka lusk Bourbon Madagaskar
Vanilka lusk Bourbon Madagaskar
 

Vanilka lusk Bourbon Madagaskar

Balení 1 ks 89 Kč koupit Balení 5 ks 430 Kč koupit Balení 10 ks 840 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Vanilka lusk Bourbon Madagaskar

Tato vanilka odrůdy Bourbon pochází z Madagaskaru a představuje špičku mezi vanilkovými lusky. Madagaskarské lusky jsou proslulé svou intenzivní vůní a bohatou chutí, což je činí ideálními pro široké kulinářské využití. Každý lusk je pečlivě vybrán, aby splňoval nejvyšší standardy kvality.

Historie a původ vanilky

Vanilka je jedním z nejcennějších koření na světě, s bohatou historií sahající až do předkolumbovských civilizací v Mexiku, kde byla používána Aztéky k ochucení nápojů. Odrůda Bourbon je specifická svou kvalitou a aromatickými vlastnostmi, a Madagaskar je jedním z nejvýznamnějších producentů této vysoce ceněné vanilky. Díky tradičním metodám pěstování a zpracování si vanilka Madagaskar Bourbon udržuje svou jedinečnou chuť a aroma.

Chuť a vůně vanilky

Vanilka Madagaskar Bourbon je charakteristická svým bohatým, krémovým a sladkým aroma, které je méně těkavé, což znamená, že toto její aroma cítíme více chutí než čichem. Nejcennější částí vanilkového lusku jsou drobná černá zrníčka uvnitř, která nesou intenzivní vanilkovou chuť. Délka lusku se pohybuje mezi 13 a 15 cm, což zaručuje dostatek aromatických zrníček pro vaše kuchařské potřeby.

Využití vanilky v kuchyni

Vanilkové lusky se hojně používají při přípravě sladkých jídel a dezertů, jako jsou krémy, pudinky, zmrzliny nebo nápoje. Pro maximální využití vanilky lusk podélně rozřízněte a tupou stranou nože vyškrábněte zrníčka. Zrníčka pak přidejte přímo do pokrmů. Lusk zbavený zrníček nevyhazujte; můžete jej použít k dochucení svařeného vína nebo na výrobu domácího vanilkového cukru. Stačí lusk vložit do nádoby s cukrem a nechat ho několik týdnů aromatizovat.

Kvalita a zpracování

Naše vanilkové lusky jsou pečlivě vybírány a zpracovávány tak, aby si zachovaly svou výjimečnou kvalitu. Každý lusk je sklizen ručně a sušen podle tradičních metod, což zaručuje jeho vysokou kvalitu a intenzivní aroma. Lusky jsou skladovány a baleny s maximální péčí, aby si zachovaly své přirozené vlastnosti.

Inspirace pro vaření

Vanilka Madagaskar Bourbon není jen koření, ale také zdroj inspirace pro vaše kulinářské experimenty. Použijte ji v pečivu, dezertech, krémech nebo nápojích. Vanilkové lusky jsou také skvělým dárkem pro každého milovníka kvalitního vaření.

Délka lusku je 13 - 15 cm.

Chuť a vůně příjemná intenzivní sladká chuť a vůně
Na co se používá Do sladkých omáček, dezertů, zmrzliny, koláčů, sušenek, cukroví, na výrobu domácího vanilkového cukru a extraktu.
Upozornění Vanilkový lusk skladujte v uzavřené nádobě při pokojové teplotě. Vanilku neukládejte v chladničce, kde dochází vysrážení vanilinu na povrch lusku v podobě malých krystalků.
Recept DOMÁCÍ VANILKOVÝ CUKR
Do nádoby s cukrem zapíchněte lusk vanilky, můžete ho podélně rozříznout a obsah lusku zamíchat do cukru. Občas cukr promíchejte a přibližně za 2 týdny máte výborný vanilkový cukr. Využít takto můžete i lusky zbavené zrníček, které jste použili při výrobě créme brulée nebo pečení.
Země původu Madagaskar
Etiketa pro vanilkový lusk
 
Jak se vanilka řekne:
latinsky: Vanilla planifolia
slovensky: vanilka
anglicky: vanilla
německy: Vanille
francouzsky: vanille
Druh kuchyně, ve které se vanilka s oblibou používá
 
Na co se vanilka většinou používá
 

Kde koupím vanilkový lusk?

Nejenom vanilkový lusk, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celých vanilkových lusků.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě