Koření Tonka fazole mletá

Tonka fazole mletá

Balení 10 g 34 Kč koupit Balení 40 g 136 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 340,- / 100 g
 

Koření Tonka fazole mletá

Fazole tonka jsou semena plodů stromu silovoň obecný. Po sklizni se semena až jeden rok suší a fermentují. Během tohoto procesu vynikne v plodech tonky chuť vanilky, mandlí a skořice, což z nich dělá ideální koření pro dezerty a pečivo.

Fazole Tonka se také s úspěchem používají při přípravě domácí zmrzliny, pudinku nebo soufflé. Kromě sladké kuchyně se přidává tonka do rajčatových omáček, mrkvové polévky nebo i do těstovin. Velké chuťové představení tonka udělá v rozličných koktejlech a alkoholických nápojích, dokonce včetně piva.

S tonkou se pracuje stejně jako s celým muškátovým oříškem. Stačí těsně před použitím nastrouhat malé množství na struhadýlku nebo ve speciálním mlýnku na muškátové oříšky. Na jedno vaření stačí množství zhruba na špičku nože.

Na co se používá Fazolky tonka jsou skvělou přísadou do dezertů, karamelových cukrovinek, zmrzliny a dalších sladkostí.
Zajímavost Extrakty z tonky se používají např. v parfémech Yves Rocher.
Upozornění Při skladování se může na povrchu fazolí objevit drobný bílý prášek, který není plíseň, ale přirozený proces, který nemá vliv na kvalitu.
Země původu Brazílie
Etiketa pro tonku
Tonka je dostupná v těchto variantách
 
Jak se tonka řekne:
jiné názvy: silovoň, tonkové boby, cumaru, kumaru,
latinsky: Dipteryx odorata
slovensky: Fazule tonka
anglicky: Tonka beans
německy: Tonkabohnen
francouzsky: Fève tonka
vietnamsky: Đậu tonka
Na co se tonka většinou používá
 

Kde koupím tonku?

Nejenom tonku, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně tonky.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě