Koření Sůl Fleur de Sel natural

Sůl Fleur de Sel natural

Balení 100 g 47,50 Kč koupit Balení 200 g 95 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 50,- / 100 g
 

Koření Sůl Fleur de Sel natural

Fleur de Sel, neboli solné květy, jsou jemné křupavé krystalky soli, které se při odpařování mořské vody usazují jako svrchní tenká vrstva. Tyto solné květy pocházejí z Madagaskaru a získávají se tedy z mořské vody Indického oceánu.

Mořská sůl Fleur de Sel má čistou slanou chuť s jemnou křupavou texturou. Tato gurmánská sůl je ideální především na závěrečné posypání pokrmu jako jsou grilovaná masa, ryby nebo zeleninové saláty.

Při výrobě Fleur de Sel se využívají pouze přírodní přirozené procesy. Mořská voda se při přílivu zachytí ve vodních nádržích, kde se během dne díky slunečnímu záření postupně odpařuje. Vítr odnáší stoupající vlhký vzduch a zanechává solný roztok, který je odváděn do vysychajících bazénů, než nový příliv opět zaplaví vodní nádrže.

Když se zbývající voda v solném roztoku odpaří, zbude mořská sůl. Ne ale vždy se jedná o drahocennou Fleur de Sel. Ta se tvoří pouze ve dnech s velkými vedry a především za příznivého větru, který nesmí být ani příliš silný a ani příliš slabý.

Jakmile se vytvoří, jsou solné krystaly ručně sesbírány. Na Fleur de Sel je vhodná pouze vrchní vrstva soli o síle asi 1 cm.

Sůl Fleur de Sel není vhodná do mlýnků. Její struktura je tak jemná, že ji snadno rozmělníte mezi prsty. Na jídelním stole se skvěle vyjímá v dekorační mističce.

Na co se používá Tato gurmánská sůl je ideální především na závěrečné posypání pokrmu jako jsou grilovaná masa, ryby nebo zeleninové saláty.
Země původu Madagaskar
Etiketa pro Fleur de Sel
Jak se Fleur de Sel řekne:
jiné názvy: solné květy
slovensky: Solné kvety
anglicky: Flower of salt
německy: Blume des Salzes
francouzsky: Fleur de Sel
vietnamsky: Hoa muối