Koření Vanilka lusk Bourbon Madagaskar MAXI
Vanilka lusk Bourbon Madagaskar MAXI
Vanilka lusk Bourbon Madagaskar MAXI
 

Vanilka lusk Bourbon Madagaskar MAXI

 

Koření Vanilka lusk Bourbon Madagaskar MAXI

Je nám líto, ale prodej tohoto zboží byl ukončen.

Vyhledat podobný produkt

Vysoce kvalitní lusk vanilky o délce 17 - 20 cm a váze 5 - 8 g. Vanilka odrůdy Bourbon, která pochází z Madagaskaru, je nejkvalitnější druh vanilky.

Vanilkové lusky se v kuchyni používají nejčastěji k přípravě sladkých jídel, moučníků do zmrzliny nebo nápojů. Nejcennější částí vanilkového lusku je jeho obsah tvořený drobnými černými zrníčky. Před použitím tedy vanilkový lusk podélně rozřízneme a zrníčka vyškrábneme tupou stranou nože. Lusk zbavené zrníček ale nevyhazujeme a můžeme jej použít např. do svařeného vína nebo na výrobu vanilkového cukru.

Aromatické látky vanilky nejsou příliš těkavé, cítíme ji víc chutí, než čichem.

Chuť a vůně příjemná intenzivní sladká chuť a vůně
Na co se používá Do sladkých omáček, dezertů, zmrzliny, koláčů, sušenek, cukroví, na výrobu domácího vanilkového cukru a extraktu.
Recept DOMÁCÍ VANILKOVÝ CUKR
Do nádoby s cukrem zapíchněte lusk vanilky, můžete ho podélně rozříznout a obsah lusku zamíchat do cukru. Občas cukr promíchejte a přiblížně za 2 týdny máte výborný vanilkový cukr. Využít takto můžete i lusky zbavené zrníček, které jste použili při výrobě créme brulée nebo pečení.
Země původu Madagaskar
Etiketa pro vanilkový lusk
Jak se vanilka řekne:
latinsky: Vanilla planifolia
slovensky: vanilka
anglicky: vanilla
německy: Vanille
francouzsky: vanille

Kde koupím vanilkový lusk?

Nejenom vanilkový lusk, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celých vanilkových lusků.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě