Koření Muškátový květ celý

Muškátový květ celý

Balení 10 g 42 Kč koupit Balení 20 g 84 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 420,- / 100 g
 

Koření Muškátový květ celý

Strom muškátovník vonný plodí bobule, které obsahují semeno - muškátový oříšek. Míšek, který slouží jako obal semene - to je "muškátový květ". Oproti muškátovému oříšku je chuťově jemnější. Užívá se ke kořenění kompotů nebo k pečeným jablkům, meruňkám a švestkám. Zvláště jemně chutnají květem ochucené bujony, rybí a květáková polévka. Není vhodný pro malé děti.

Chuť a vůně Sladká a palčivá chuť, jemnější než muškátový oříšek, vůně s nádechem skořice a pepře.
Kde se pěstuje Indonésie, Indie, Srí Lanka, Mauricius, Grenada
Na co se používá Při přípravě marinád, dušených mas, plodů moře, smetanových omáček, polévek, pokrmů z dýní i ovoce, dezertů a nápojů.
Země původu Indonésie
Etiketa pro celý muškátový květ
Muškátový květ nabízíme v těchto variantách
 
Jak se muškátový květ řekne:
jiné názvy: macizeň, macis
latinsky: Myristica fragrans
slovensky: muškátový kvet
anglicky: Mace
německy: Macis, Muskatblüte
francouzsky: Macis
Druh kuchyně, ve které se muškátový květ s oblibou používá
 
Na co se muškátový květ většinou používá
 

Kde koupím celý muškátový květ?

Nejenom celý muškátový květ, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celého muškátového květu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě