Koření Skořice cejlonská celá

Skořice cejlonská celá

Balení 20 g 38 Kč koupit Balení 50 g 95 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 190,- / 100 g
 

Koření Skořice cejlonská celá

Kůra skořice cejlonské je, na rozdíl od u nás nejvíce rozšířené skořice čínské, měkká jako papír a její chuť mnohem jemnější a díky tomu se může konzumovat přímo žvýkáním tyčinek této kůry.

Celé kousky cejlonské skořice se obvykle louhují. Její jemná chuť se skvěle hodí k ochucení sladkých jídel jako např. kaše, moučníky, kompoty, či do pudinků, jablkových závinů. Celé svitky skořice se rovněž s oblibou přidávají do horkých nápojů, svařeného vína nebo punče. Stejně jako čínská skořice má své pevné místo v asijské a indické kuchyni, kde se přidává do slaných masitých jídel.

Chuť a vůně Jemnější sladká chuť i vůně s nádechem citrusů.
Kde se pěstuje Srí Lanka, Indonésie, Madagaskar
Na co se používá Při přípravě svařeného vína, punče, kompotů, masitých pokrmů v indické a asijské kuchyni.
Země původu Srí Lanka
Etiketa pro celou cejlonskou skořici
Jak se skořice řekne:
latinsky: Cinnamomum zeylanicum
slovensky: škorica cejlonská
anglicky: Ceylon cinnamon
německy: Ceylon-Zimt
francouzsky: cannelle de Ceylan
Druh kuchyně, ve které se skořice s oblibou používá
 
Na co se skořice většinou používá
 

Kde koupím celou cejlonskou skořici?

Nejenom celou cejlonskou skořici, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celé cejlonské skořice.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě