Koření Badyán mletý

Badyán mletý

Balení 20 g 42 Kč koupit Balení 50 g 105 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 210,- / 100 g
 

Koření Badyán mletý

Ve starých českých kuchařkách se badyánu pro jeho tvar říká hvězdičkové koření a i v zahraničí na něj narazíte pod názvem star anise, tedy hvězdicový anýz. I když botanicky nemá s anýzem nic společného, jeho kořeněná chuť a vůně je anýzu podobná, jen je u badyánu silnější.

Badyán má své hlavní místo v asijské kuchyni, kde jej nalezneme např. v legendární čínské směsi koření pěti vůní, vietnamské polévce phở, indickém biryani a desítkách dalších receptů.

V naší české kuchyni se používá především do vánočního pečiva, perníků, povidel, ovocných polévek, kompotů a samozřejmě nezastupitelný je při ochucení svařeného vína.

Chuť a vůně Kořenitě nasládlá chuť, vůně podobná anýzu a fenyklu.
Kde se pěstuje jihovýchodní Asie a Tichomoří
Na co se používá Badyán je nezbytnou ingrediencí tradiční asijské kuchyně, např. vietnamské nudlové polévky phở. Používá se na přípravu různých mas, ryb a mořských plodů. V české kuchyni se přidává do perníků, sušenek, povidel, kompotů nebo při výrobě likérů a horkých nápojů.
Země původu Vietnam
Etiketa pro mletý badyán
 
Badyán nabízíme v těchto variantách
 
Jak se badyán řekne:
jiné názvy: čínský anýz, hvězdicový anýz, hvězdičkové koření, indický anýz, sibiřský anýz
latinsky: Illicium verum
slovensky: badián, hviezdicový aníz
anglicky: star anise
německy: Sternanis, Badian
francouzsky: anis étoilé, badiane chinoise
vietnamsky: đại hồi
Druh kuchyně, ve které se badyán s oblibou používá
 
Na co se badyán většinou používá
 

Kde koupím mletý badyán?

Nejenom mletý badyán, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně mletého badyánu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě