Koření Koření pěti vůní

Koření pěti vůní

Balení 30 g 51 Kč koupit Balení 60 g 102 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 170,- / 100 g
 

Koření pěti vůní

Koření pěti vůní je tradiční čínská směs, která přináší jedinečnou a orientální chuť do vašich pokrmů. Tato směs je nedílnou součástí čínské kuchyně, kde se používá ke kořenění pečeného masa, drůbeže (včetně slavné pekingské kachny) i zeleniny. Je také vynikající pro ochucení marinád pro nakládání masa.

Historie Koření pěti vůní

Historie tohoto koření je zahaleno tajemstvím. Ve starých čínských legendách se o Koření pěti vůní hovoří již ve 4. století před naším letopočtem, kdy se učenci čínské medicíny snažili o nalezení rovnováhy mezi pěti základními chutěmi čínské kuchyně - tedy sladká, slaná, kyselá, hořká a kořeněná. Samotná číslovka pět totiž neznamená, že jedná o pět druhů koření, i když tato varianta je nejčastější, ale jde o počet pěti příchutí, které smícháním koření vzniknou (sladké, slané, kyselé, hořké a kořeněné). Proto se někdy můžeme setkat i se směsí, která navíc obsahuje kardamom, zázvor nebo muškátový oříšek.

Složení a chuť Koření pěti vůní

Hlavní chuťovou složkou této směsi je badyán, který dominujícím způsobem přináší jemné a sladké aroma. Anýz přispívá lehce sladkou a kořenitou vůní, která harmonicky doplňuje badyán. Další složky, které jsou často součástí této směsi, zahrnují skořici, fenykl a hřebíček. Skořice přidává teplou, sladkou a mírně pikantní chuť, fenykl přináší jemnou sladkost a hřebíček dodává hluboké a aromatické tóny. Tato kombinace vytváří dokonalou souhru chutí.

Využití v kuchyni

Koření pěti vůní je velmi univerzální a lze jej použít k ochucení široké škály pokrmů. V čínské kuchyni je nezbytné pro přípravu pečených a grilovaných mas, jako je pekingská kachna nebo vepřové bůčky či hovězí. Koření pěti vůní se skvěle hodí na jídla připravovaná na pánvi wok.

Tato směs koření je také perfektní pro přípravu marinád. Smíchejte koření pěti vůní s olejem, sójovou omáčkou a medem, a vytvořte tak aromatickou marinádu pro maso nebo zeleninu. Marináda z této směsi je vynikající pro grilování, pečení i smažení, kde zajistí dokonalou chuť a vůni.

Jako většina orientálních koření, i Koření pěti vůní přispívá k dobrému zažívání. Jeho aromatické složky podporují trávení a mají pozitivní vliv zvláště po tučnějších jídlech.

 
Doporučené dávkování 1 vrchovatá čajová lžička koření na 1 kg masa nebo 0,5 l vody (na omáčku)
Složení Koření pěti vůní
Země původu Česká republika
Etiketa pro Koření pěti vůní
 
Druh kuchyně, ve které se Koření pěti vůní s oblibou používá
 
Na co se Koření pěti vůní většinou používá
 

Kde koupím Koření pěti vůní?

Nejenom Koření pěti vůní, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně Koření pěti vůní.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě