Čertovo lejno celé (Asafoetida)
Čertovo lejno celé
Čertovo lejno celé
 

Čertovo lejno celé (Asafoetida)

Balení 20 g 56 Kč koupit Balení 40 g 112 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je dočasně vyprodáno Napište mi, až bude skladem
Jednotková cena: 280,- / 100 g
 

Koření Čertovo lejno celé (Asafoetida)

Asafoetida, nebo-li čertovo lejno, je pryskyřice z kořenů tropických stromů rodu Ferula. Tento neobvyklý český název získala pro svou velmi specifickou vůni, která se ale při tepelné úpravě ztratí. Po opražení na malém množství tuku vůně a chuť tohoto koření připomíná směs cibule a česneku. Užití je především ve vegetariánské kuchyni. V tradiční indické medicině se používá jako podpůrný prostředek při nadýmání a bronchitidě.

 
Chuť a vůně Po tepelné úpravě připomíná česnek a cibuli.
Kde se pěstuje Indie, Asie, Egypt
Na co se používá Na indické karí pokrmy, čatní, do polévek, omáček, skvěle ochutí mořské plody a ryby, zeleninu, luštěniny, rýži, ale i mletá a pečená masa.
Příprava Vhodná je úprava smažením na přepuštěném másle (ghí).
Upozornění Asafoetida se nedoporučuje pro těhotné a kojící ženy a malé děti. Protože asafoetida ovlivňuje krevní tlak a ředí krev, lidé kteří užívají léky na krevní tlak nebo na ředění krve by se měli tomuto koření vyhnout.
Země původu Indie
Etiketa pro celé čertovo lejno
Čertovo lejno nabízíme v těchto variantách
 
Jak se čertovo lejno řekne:
jiné názvy: asa-foetida, ločidlo, hing, asa smrdutá, asant
latinsky: Ferula assa-foetida
slovensky: asafoetida, ločidlo, asant, čertovo lejno
anglicky: asafoetida, asafetida, devil's dung, food of the devils
německy: Stink Asant, Teufelsdreck
francouzsky: assant férule, asa fétide
Druh kuchyně, ve které se čertovo lejno s oblibou používá
 
Na co se čertovo lejno většinou používá
 

Kde koupím celé čertovo lejno?

Nejenom celé čertovo lejno, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celého čertova lejna.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě