vánoční koření, čaje a další doplňky Vanilka lusk Bourbon Uganda

Vanilka lusk Bourbon Uganda

Balení 1 ks 79 Kč koupit Balení 5 ks 380 Kč koupit Balení 10 ks 750 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Vanilka lusk Bourbon Uganda

Tento vysoce kvalitní vanilkový lusk odrůdy Bourbon pochází z Ugandy, kde se pěstuje vanilka známá svou bohatou vůní a výraznou chutí. Lusky jsou pečlivě vybírány a zpracovávány tradičními metodami, aby si zachovaly všechny své přírodní vlastnosti. Vanilka z Ugandy je ceněna pro své unikátní aromatické vlastnosti a široké kulinářské využití.

Historie vanilky

Vanilka má své kořeny v předkolumbovské Americe, ale odrůda Bourbon se stala synonymem pro kvalitu díky svému pěstování na ostrovech v Indickém oceánu a v Africe. Uganda je jedním z významných producentů této odrůdy, která je oblíbená pro svou bohatou chuť a vůni. Tradiční způsoby pěstování a zpracování vanilky v Ugandě zajišťují, že každý lusk je plný aromatických látek.

Chuť a vůně

Vanilkový lusk Uganda Bourbon má bohaté, krémové a sladké aroma s nádechem kořenitosti. Lusky obsahují 2 - 3,2 % vanilinu, což jim dodává silnou a intenzivní chuť. Délka lusku se pohybuje mezi 15 a 18 cm, což zaručuje dostatek aromatických zrníček pro kuchařské umění.

Kulinářské využití

Vanilkové lusky z Ugandy jsou ideální pro přípravu sladkých pokrmů a dezertů, jako jsou krémy, pudinky, zmrzliny a různé nápoje. Pro použití v kuchyni lusk podélně rozřízněte a tupou stranou nože vyškrábněte zrníčka. Tato zrníčka pak můžete přidat přímo do svých pokrmů. Prázdný lusk lze využít k dochucení svařeného vína nebo k přípravě domácího vanilkového cukru.

Kvalita vanilky

Naše vanilkové lusky z Ugandy jsou ručně vybírány a zpracovávány, aby si uchovaly své jedinečné vlastnosti. Každý lusk prochází přísnou kontrolou kvality, aby byla zajištěna jeho maximální čerstvost a intenzivní aroma. Lusky jsou skladovány a baleny s maximální péčí, aby si uchovaly svou vysokou kvalitu.

Vanilkové lusky Uganda Bourbon jsou skvělým zdrojem inspirace pro vaše kuchařské experimenty. Použijte je v pečivu, dezertech, krémech nebo nápojích. Lusky jsou také vhodné jako originální dárek pro milovníky kvalitní kuchyně.

Chuť a vůně příjemná intenzivní sladká chuť a vůně
Na co se používá Do sladkých omáček, dezertů, zmrzliny, koláčů, sušenek, cukroví, na výrobu domácího vanilkového cukru a extraktu.
Upozornění Vanilkový lusk skladujte v uzavřené nádobě při pokojové teplotě. Vanilku neukládejte v chladničce, kde dochází vysrážení vanilinu na povrch lusku v podobě malých krystalků.
Recept DOMÁCÍ VANILKOVÝ EXTRAKT
3-4 vanilkové lusky, 200ml alkoholu (vodka, bourbon, brandy nebo rum)
Lusky podélně rozřízněte nebo nakrájejte na malé kousky, vložte do lahve s alkoholem tak, aby byly zcela ponořené, láhev uzavřete a nechte vyluhovat minimálně 1 měsíc, občas protřepejte. Uchovávejte při pokojové teplotě na suchém temném místě. Výborný je například do kávy nebo horké čokolády.
Země původu Uganda
Etiketa pro vanilkový lusk
 
Jak se vanilka řekne:
latinsky: Vanilla planifolia
slovensky: vanilka
anglicky: vanilla
německy: Vanille
francouzsky: vanille

Kde koupím vanilkový lusk?

Nejenom vanilkový lusk, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně vanilkového lusku.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě