Koření Koriandr celý

Koriandr celý

Balení 40 g 28 Kč koupit Balení 80 g 56 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 70,- / 100 g
 

Koření Koriandr celý

Koriandr má příjemnou kořennou chuť a vůni, využívá se plod, list i kořen.

Nažloutlá celá zrnka koriandru jsou nejaromatičtější z nabízených tří variant a mají lehce nahořklou výraznou chuť, která připomíná bílou část slupky pomerančů. S oblibou se užívá při nakládání zeleniny a hub či do salátů, masa nebo paštik.  

 

Chuť a vůně hořkosladká chuť, vůně připomíná pomerančovou kůru.
Kde se pěstuje Evropa, Asie, severní Afrika
Na co se používá K nakládání zeleniny a hub, při pečení chleba a perníku, do uzenářských výrobků, polévek, marinád, zeleninových pokrmů, k přípravě masa i ryb. Také se využívá při výrobě alkoholických nápojů a jako součást bylinných čajů.
Příprava Při nakládání zeleniny se používá nejčastěji 1 celá lžíce koriandru na 4 sklenice 0,5 l.
Země původu Česká republika
Etiketa pro celý koriandr
 
Míša z Království doporučuje
Michaela Schneedorferová Pokud v kuchyni rádi experimentujete, vyzkoušejte přidat plod koriandru při vaření brambor místo kmínu.
 
Koriandr nabízíme v těchto variantách
 
Jak se koriandr řekne:
jiné názvy: kindza, kyšnec, kyšinec, štěniční anýz, koliandr
latinsky: Coriandrum sativum
slovensky: koriander
anglicky: coriander
německy: Koriander
francouzsky: coriandre
Druh kuchyně, ve které se koriandr s oblibou používá
 

Kde koupím celý koriandr?

Nejenom celý koriandr, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celého koriandru.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě